Anslag · inntektsår 2025
Vårveien 21 AS
Org.nr. 984773870 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Drammen
Aksjene i Vårveien 21 AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 11 655 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vårveien 21 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 8,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, så avkastningen er 16 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Vårveien 21 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 65 263 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 82 643 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vårveien 21 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 65 263 kr. Bankinnskuddene falt med 7 937 kr. Det er i snitt tatt ut 687 197 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 10,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (65 816 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 39 210 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 40 911 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vårveien 21 AS?
Vårveien 21 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Kilar AS), Personlig eier B (16,8 % gjennom Kilar AS → Arentz Invest AS), Personlig eier C (16,6 % gjennom Kilar AS → Hvitskjær AS) og Personlig eier D (16,6 % gjennom Kilar AS → Taca AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vårveien 21 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kilar AS | 50 % | 2,9 mill. kr | 11 655 kr |
| Personlig eier B gjennom Kilar AS → Arentz Invest AS | 16,8 % | 982 984 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kilar AS → Hvitskjær AS | 16,6 % | 971 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kilar AS → Taca AS | 16,6 % | 971 282 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 11 655 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 40 911 kr
Hendelser i eierkjeden
- VÅRVEIEN 21 AS delte anslagsvis ut 739 284 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (701 639 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- ARENTZ INVEST AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,7 mill. kr).
- Finansinntektene i ARENTZ INVEST AS steg fra 1,2 mill. kr i 2024 til 4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VÅRVEIEN 21 AS delte anslagsvis ut 635 110 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (607 492 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr).
- ARENTZ INVEST AS delte anslagsvis ut 660 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (536 339 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8 mill. kr).
- HVITSKJÆR AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (631 584 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,1 mill. kr).
- TACA AS delte anslagsvis ut 700 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (687 032 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.