Anslag · inntektsår 2025
Spermatech AS
Org.nr. 984698542 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Oslo
Aksjene i Spermatech AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Spermatech AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 911 757 kr. Bankinnskuddene falt med 66 271 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 243 814 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Spermatech AS?
Spermatech AS eies til slutt av Bjørn Steen Skålhegg (11,1 %), Eirik Næss-Ulseth (9,5 % gjennom Skilling Systemer AS), Erik Gunnar Braathen (8,7 % gjennom Sayonara AS), Gunnar Hvammen (7,9 % gjennom Solan Capital AS → Lauvheim Holding 2 AS → Lauvheim Holding AS) og Espen Marcelius Gjems (6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spermatech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjørn Steen Skålhegg. Eier også aksjer i Rheumatech AS (25,34 %), Tobora AS (25 %), Arctic Pharma AS (6,77 %) | 11,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Eirik Næss-Ulseth gjennom Skilling Systemer AS. Eier også aksjer i Cellmover AS (29,41 %), Coremine Vitae AS (22,29 %), Biomolex AS (2,4 %), Vitae Evidence AS (1,41 %), Equanostic AS (0,41 %) | 9,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Erik Gunnar Braathen gjennom Sayonara AS. Eier også aksjer i Pegasus Flyinvest AS (1,4 %), Pegasus Helicopter Holding AS (1,4 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Wilh. Wilhelmsen Holding ASA (under 0,01 %) | 8,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Gunnar Hvammen gjennom Solan Capital AS → Lauvheim Holding 2 AS → Lauvheim Holding AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 7,9 % | 0 kr | 0 kr |
| Espen Marcelius Gjems. Eier også aksjer i Hecem AS (100 %), Arctic Pharma AS (6,52 %), Spiterstulen Bre- og Fjellføring AS (5 %), Rheumatech AS (1,16 %), Coremine Vitae AS (0,74 %) og 2 andre | 6 % | 0 kr | 0 kr |
| Tore Jahnsen. Eier også aksjer i Rheumatech AS (10,76 %), Arctic Pharma AS (1,16 %) | 5,3 % | 0 kr | 0 kr |
| Jon Erik Schultz. Eier også aksjer i Pumpøs AS (17,76 %), Herica AS (7,19 %), Tiotech AS (2,48 %), Redcord AS (2,26 %), AS Hotel Alexandra (0,22 %) og 4 andre | 5 % | 0 kr | 0 kr |
| Håvard Hildeng Hauge. Eier også aksjer i Cerolu AS (100 %), Coremine Vitae AS (7,33 %), Vitae Evidence AS (5,46 %), Rheumatech AS (1,16 %), Airthings AS (0,24 %) | 4 % | 0 kr | 0 kr |
| Sigurd Ørstavik. Eier også aksjer i Rheumatech AS (3,87 %), Arctic Pharma AS (0,55 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %), Prosafe SE (under 0,01 %) | 3,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Dag Are Steenhoff Hov. Eier også aksjer i Vitae Evidence AS (0,94 %), Coremine Vitae AS (0,33 %), Airthings AS (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 3 % | 0 kr | 0 kr |
| Trine Berit Haugen | 2,9 % | 0 kr | 0 kr |
| Øystein Arild Larsen gjennom Vipz AS. Eier også aksjer i Ensurge Micropower ASA (0,01 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %) | 2,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Kjetil Tasken. Eier også aksjer i Serca Pharmaceuticals AS (0,79 %), Ledidi AS (0,07 %) | 2,3 % | 0 kr | 0 kr |
| Nils Torgny Kjelkevik Reinton. Eier også aksjer i Rheumatech AS (1,66 %) | 2,3 % | 0 kr | 0 kr |
| Halvor Kristian Bjerke. Eier også aksjer i Rheumatech AS (2,51 %), Kobler AS (0,02 %) | 1,9 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i SPERMATECH AS økte fra 207 234 til 243 804 i 2025, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HERIKLA AS gikk fra 2,9 % til 0,8 % av aksjene i SPERMATECH AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NYHOLT AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i SPERMATECH AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SKILLING SYSTEMER AS gikk fra 36,2 % til 35,2 % av aksjene i CELLMOVER AS i 2025.
- SAYONARA AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (877,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (222,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mrd. kr).
- ERIK WAHLSTRØM gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i SPERMATECH AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i SKILLING SYSTEMER AS steg fra 173 297 kr i 2023 til 1,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SKILLING SYSTEMER AS gikk fra 41,2 % til 36,2 % av aksjene i CELLMOVER AS i 2024.
- SAYONARA AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i PEER GYNT TOURS AS i 2024.
- Finansinntektene i LAUVHEIM HOLDING 2 AS steg fra 3,7 mill. kr i 2023 til 12,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.