Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Keep-It Technologies AS

Org.nr. 984276036 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Oslo

Aksjene i Keep-It Technologies AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Keep-It Technologies AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −104,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Keep-It Technologies AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −10,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (8,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 108 668 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Keep-It Technologies AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 7,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 63 900 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 513 623 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 39 720 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Keep-It Technologies AS?

Keep-It Technologies AS eies til slutt av Personlig eier A (14,4 % gjennom Scatec Innovation AS → Alchemia Capital AS → Tba Holding AS), MP Pensjon PK (4,9 %), Personlig eier B (3,7 % gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS), Personlig eier C (3,7 % gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS) og Personlig eier D (3,7 % gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Keep-It Technologies AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Scatec Innovation AS → Alchemia Capital AS → Tba Holding AS14,4 %823 538 kr0 kr
MP Pensjon PK4,9 %281 422 kr–
Personlig eier B gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Øyhatt AS3,7 %214 418 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS3,7 %210 801 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Blue River Invest AS3,5 %199 401 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Torkap AS → Torkap Holding AS → Maema AS2,4 %140 052 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Torkap AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Torkap AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS2,3 %132 976 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Scatec Innovation AS → Alchemia Capital AS → Dumas Capital AS2 %117 029 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Scatec Innovation AS → Alchemia Capital AS → Dumas Capital AS2 %117 029 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Scatec Innovation AS → Alchemia Capital AS → Dumas Capital AS2 %117 029 kr0 kr
Verdigrunnlag
7,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
5,7 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
39 720 kr

Hendelser i eierkjeden

  • INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 15,1 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • JAHATT AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
  • TORKAP AS delte anslagsvis ut 266,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (279,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (47 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (59,5 mill. kr).
  • TORKAP AS gikk fra 25,4 % til 0 % av aksjene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS i 2025.
  • TORKAP AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i TRANSPACKET AS i 2025.
  • TORKAP AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i POSITRON ALTERNATIVE INVESTMENTS AS i 2025.
  • SCATEC INNOVATION AS gikk fra 57,4 % til 14,8 % av aksjene i SCATEC INVEST IV AS i 2025.
  • ALCHEMIA CAPITAL AS delte anslagsvis ut 87,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (584,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (486,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS økte med 8,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS økte fra 31 883 240 til 40 573 240 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
  • TORKAP AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i SOLVANG ASA i 2024.
  • SCATEC INNOVATION AS gikk fra 38,6 % til 0 % av aksjene i HIPTEC AS i 2024.
  • SCATEC INNOVATION AS gikk fra 8,9 % til 4,4 % av aksjene i SCATEC ASA i 2024.
  • ALCHEMIA CAPITAL AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−40,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (685 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (584,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i ALCHEMIA CAPITAL AS steg fra 11,8 mill. kr i 2023 til 707,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.