Anslag · inntektsår 2025
Movement AS
Org.nr. 984154658 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Nordre Follo
Aksjene i Movement AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 31 978 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Movement AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −33,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Movement AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (15 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 163 207 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Movement AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 887 198 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 369 187 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 234 299 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 70 118 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 145 640 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Movement AS?
Movement AS eies til slutt av Personlig eier A (20,6 % gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Pereco Holding AS og Pereco Holding AS), Personlig eier B (20,6 % gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Pereco Holding AS og Pereco Holding AS), Personlig eier C (3 % gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS og Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Bog Invest AS), Personlig eier D (2,8 % gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS og Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Jill Holding AS) og Personlig eier E (2,4 % gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ignite Capital i AS → Stavsmark AS og Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Gnist Xxiii AS → Stavsmark AS og Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Stavsmark AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Movement AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Pereco Holding AS; Pereco Holding AS | 20,6 % | 3,4 mill. kr | 15 989 kr |
| Personlig eier B gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Pereco Holding AS; Pereco Holding AS | 20,6 % | 3,4 mill. kr | 15 989 kr |
| Personlig eier C gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Bog Invest AS | 3 % | 492 386 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Jill Holding AS | 2,8 % | 463 654 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ignite Capital i AS → Stavsmark AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Gnist Xxiii AS → Stavsmark AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Stavsmark AS | 2,4 % | 397 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Hejo Holding AS | 2,4 % | 392 544 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Acg AS | 2,1 % | 342 820 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Vannin Invest AS → Leblon Group AS | 1,6 % | 266 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS; Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Mattisberget AS → Pina AS | 1,6 % | 263 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ringkjøb Eiendom AS → KGM Holding AS | 1,6 % | 254 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ringkjøb Eiendom AS → Ocrg Holding AS | 1,6 % | 254 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ringkjøb Eiendom AS → PRG Holding AS | 1,6 % | 254 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS | 1,5 % | 251 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Guahlos Holding AS | 1,3 % | 219 641 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Svenner Bidco AS → Ignite Capital Fund i AS → Ringkjøb Eiendom AS → KRG Holding AS | 1,1 % | 178 851 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 145 640 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i IGNITE CAPITAL FUND I AS økte med 69,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MATTISBERGET AS delte anslagsvis ut 107,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (838,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (490,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- RINGKJØB EIENDOM AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i DAGLIGVARE HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i NYE BECK HOLDING AS steg fra 1,5 mill. kr i 2024 til 43 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NYE BECK HOLDING AS gikk fra 4 % til 1,8 % av aksjene i FORRA ULTRAMAX AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MOVEMENT AS økte med 15 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MOVEMENT AS økte fra 1 000 til 1 500 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i SVENNER BIDCO AS økte med 12,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SVENNER BIDCO AS steg fra 15 kr i 2023 til 3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i IGNITE CAPITAL FUND I AS økte med 30,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MATTISBERGET AS delte anslagsvis ut 84,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (648,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (274,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (838,8 mill. kr).
- MATTISBERGET AS gikk fra 30,4 % til 0 % av aksjene i HE-GLEDITSCHGÅRDEN AS i 2024.
- RINGKJØB EIENDOM AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i BERLIN EIENDOM LAMBDA AS i 2024.
- RINGKJØB EIENDOM AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i BERLIN EIENDOM EPSILON AS i 2024.
- RINGKJØB EIENDOM AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i BERLIN EIENDOM ZETA AS i 2024.
- NYE BECK HOLDING AS gikk fra 67 % til 33,3 % av aksjene i PRETAK AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.