Anslag · inntektsår 2025
Måsan AS
Org.nr. 984049900 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Måsan AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Måsan AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −25,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Måsan AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 108 306 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Måsan AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 329 442 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 71 385 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 25 983 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 44 373 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Måsan AS?
Måsan AS eies til slutt av Personlig eier A (15 % gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → GSR Holding AS), Personlig eier B (11,7 % gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Boulder Holding AS), Personlig eier C (11,7 % gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Nora Holding AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Måsan AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → GSR Holding AS | 15 % | 929 589 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Boulder Holding AS | 11,7 % | 723 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Nora Holding AS | 11,7 % | 723 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS | 7,5 % | 462 482 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS | 7,5 % | 462 482 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS | 7,5 % | 462 482 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS | 5,6 % | 346 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS | 5,6 % | 346 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS | 5,6 % | 346 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS | 5,6 % | 346 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS | 4,7 % | 289 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS | 4,7 % | 289 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS | 2,6 % | 161 869 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS | 2,6 % | 161 869 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Expo Property Handel 1 AS → Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS | 2,3 % | 144 603 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 44 373 kr
Hendelser i eierkjeden
- EXPO PROPERTY HANDEL 1 AS delte anslagsvis ut 12,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15 mill. kr).
- EXPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−13,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1,5 mill. kr).
- M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (124 276 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,5 mill. kr).
- EXPO PROPERTY HANDEL 1 AS gikk fra 39 % til 0 % av aksjene i LOGISTIKKAVDELINGEN AS i 2024.
- Finansinntektene i EXPO HOLDING AS steg fra 946 008 kr i 2023 til 24,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EXPO HOLDING AS gikk fra 18,9 % til 0 % av aksjene i JETCARRIER AS i 2024.
- M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 670 079 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr).
- Finansinntektene i M3 NÆRING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 21,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FORBES INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i TORDENSKIOLDS GATE 73A OG 75 AS i 2024.
- FORBES HOLDING AS delte anslagsvis ut 11,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (190,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.