Anslag · inntektsår 2025
Kuldeteknikeren AS
Org.nr. 984035764 · AS · Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser · Ringsaker
Aksjene i Kuldeteknikeren AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kuldeteknikeren AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 45,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, så avkastningen er 107,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Kuldeteknikeren AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 26 251 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 469 231 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kuldeteknikeren AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 35,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (31 396 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 656 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 19 516 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kuldeteknikeren AS?
Kuldeteknikeren AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (60,7 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), State Of Wisconsin Investment Board (11 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (10,6 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS), Personlig eier B (10,2 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS) og Personlig eier C (0,9 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kuldeteknikeren AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 60,7 % | 2,3 mill. kr | – |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11 % | 410 050 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 10,6 % | 393 483 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 10,2 % | 379 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,9 % | 34 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,7 % | 25 912 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,7 % | 25 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,7 % | 25 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,5 % | 18 110 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,3 % | 10 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 9 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 9 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → N. J. Holding AS | 0,2 % | 8 422 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Aeb Holding & Co AS | 0,2 % | 7 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Flutter INC AS | 0,2 % | 6 015 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 516 kr
Hendelser i eierkjeden
- KULDETEKNIKEREN AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MANCO II AS økte med 43,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TOPCO AS økte med 139,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENERGIMA ING. OH AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i KULDETEKNIKEREN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VEIDUNG WERGELAND SNEKKEVIK gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i KULDETEKNIKEREN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KULDETEKNIKEREN AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA ING. OH AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AUTOMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 59 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA REHABILITERING AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.