Anslag · inntektsår 2025
Storm Studios AS
Org.nr. 983957781 · AS · Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Oslo
Aksjene i Storm Studios AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 113 824 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Storm Studios AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 112 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 156,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Storm Studios AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 14,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 35,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 317 701 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Storm Studios AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 6,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 17,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 73,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (239 741 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 29,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 288 499 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 149 023 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Storm Studios AS?
Storm Studios AS eies til slutt av Lars Andreas Hellebust (67 % gjennom Storm Group AS), Espen Nordahl (16,5 %) og Thomas Reppen (16,5 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Storm Studios AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Lars Andreas Hellebust gjennom Storm Group AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 67 % | 11,2 mill. kr | 94 038 kr |
| Espen Nordahl | 16,5 % | 2,7 mill. kr | 9 893 kr |
| Thomas Reppen. Eier også aksjer i Lyn 1896 AS (0,01 %), Polydisplay AS (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 16,5 % | 2,7 mill. kr | 9 893 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 149 023 kr
Hendelser i eierkjeden
- STORM STUDIOS AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,3 mill. kr).
- STORM GROUP AS delte anslagsvis ut 87 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (87,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,2 mill. kr).
- STORM STUDIOS AS delte anslagsvis ut 20,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr).
- STORM GROUP AS gikk fra 80 % til 67 % av aksjene i STORM STUDIOS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STORM GROUP AS delte anslagsvis ut 25,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (76,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (87,3 mill. kr).
- Finansinntektene i STORM GROUP AS steg fra 6,6 mill. kr i 2023 til 82,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STORM GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STORMCO AS i 2024.
- STORM GROUP AS gikk fra 80 % til 67 % av aksjene i STORM STUDIOS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: SPV SNW-S3 AS
- Eierandel i: SPV Lou-S2 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.