Anslag · inntektsår 2025
Håløy Havservice AS
Org.nr. 983902065 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Ibestad
Aksjene i Håløy Havservice AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 182 300 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 43,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Håløy Havservice AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Håløy Havservice AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 942 700 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Håløy Havservice AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 703 591 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 45,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 457 907 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 437 352 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Håløy Havservice AS?
Håløy Havservice AS eies til slutt av Personlig eier A (12,7 % gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS), Personlig eier B (9,6 % gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS), Personlig eier C (8,1 % gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Geir Lundbergs Holding AS og Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS), Personlig eier D (7,3 % gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Mats Lundberg Holding AS) og Personlig eier E (7,3 % gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Stian Lundberg Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Håløy Havservice AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS | 12,7 % | 5,5 mill. kr | 37 320 kr |
| Personlig eier B gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 9,6 % | 4,2 mill. kr | 23 995 kr |
| Personlig eier C gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Geir Lundbergs Holding AS; Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS | 8,1 % | 3,5 mill. kr | 17 312 kr |
| Personlig eier D gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Mats Lundberg Holding AS | 7,3 % | 3,2 mill. kr | 14 162 kr |
| Personlig eier E gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Stian Lundberg Holding AS | 7,3 % | 3,2 mill. kr | 14 162 kr |
| Personlig eier F gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Tore Lundbergs Holding AS; Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS; Gratanglaks AS → TL & Fam. Holding AS → Tore Lundbergs Holding AS | 7,2 % | 3,1 mill. kr | 13 419 kr |
| Personlig eier G gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 7,1 % | 3,1 mill. kr | 13 019 kr |
| Personlig eier H gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Hanne Lundberg Holding AS; Gratanglaks AS → TL & Fam. Holding AS → Hanne Lundberg Holding AS | 6,7 % | 2,9 mill. kr | 11 317 kr |
| Personlig eier I gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Mathias Lundberg Holding AS; Gratanglaks AS → TL & Fam. Holding AS → Mathias Lundberg Holding AS | 6,7 % | 2,9 mill. kr | 11 317 kr |
| Personlig eier J gjennom Gratanglaks AS → Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Monica Lundberg Holding AS; Gratanglaks AS → TL & Fam. Holding AS → Monica Lundberg Holding AS | 6,7 % | 2,9 mill. kr | 11 317 kr |
| Personlig eier K gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Inger-Anne Arvesen Holding AS | 5,8 % | 2,5 mill. kr | 7 480 kr |
| Personlig eier L gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Vibeke Arvesen Aspdal Holding AS | 5,8 % | 2,5 mill. kr | 7 480 kr |
| Personlig eier M gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 2,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS | 2,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Kleiva Fiskefarm AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS | 2,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 54,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 43,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 182 300 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 437 352 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRATANGLAKS AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i PROBOTIC AS i 2025.
- KLEIVA FISKEFARM AS delte anslagsvis ut 29,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (430,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (51,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (452,4 mill. kr).
- Finansinntektene i MAGNE ARVESEN & SØNNER AS steg fra 24 kr i 2024 til 117,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ERLING LUNDBERGS HOLDING AS delte anslagsvis ut 24 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (158,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (162,3 mill. kr).
- Finansinntektene i ERLING LUNDBERGS HOLDING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 29 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GL & SØNNER HOLDING AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (854 223 kr) pluss årsresultatet 2025 (12,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (959 189 kr).
- Finansinntektene i AHS HOLDING NORD AS steg fra 0 kr i 2024 til 3,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i AHS HOLDING NORD AS falt med 4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.