Anslag · inntektsår 2025
Stavanger Industribelegg AS
Org.nr. 983082823 · AS · Gulvlegging og tapetsering · Sandnes
Aksjene i Stavanger Industribelegg AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 789 522 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Stavanger Industribelegg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 356 031 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stavanger Industribelegg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 356 031 kr. Bankinnskuddene falt med 533 160 kr og den langsiktige gjelden økte med 408 494 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 486 606 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stavanger Industribelegg AS?
Stavanger Industribelegg AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Hamrelarsen Invest AS), Personlig eier B (40 % gjennom Hamrelarsen Invest AS), Personlig eier C (10 % gjennom Nu-Con Invest AS) og Personlig eier D (10 % gjennom Nu-Con Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stavanger Industribelegg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hamrelarsen Invest AS | 40 % | 315 809 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hamrelarsen Invest AS | 40 % | 315 809 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nu-Con Invest AS | 10 % | 78 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nu-Con Invest AS | 10 % | 78 952 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 986 902 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 789 522 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STAVANGER INDUSTRIBELEGG AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (608 151 kr) pluss årsresultatet 2025 (621 354 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (229 506 kr).
- HAMRELARSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,5 mill. kr).
- STAVANGER INDUSTRIBELEGG AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (585 537 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (608 151 kr).
- HAMRELARSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr).
- Bankinnskuddet i HAMRELARSEN INVEST AS økte med 4,3 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 5,1 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.