Anslag · inntektsår 2025
Sognsveien 90 AS
Org.nr. 982836905 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lørenskog
Aksjene i Sognsveien 90 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 430 994 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 111,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sognsveien 90 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 13,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 15,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sognsveien 90 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 2,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,2 mill. kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Sognsveien 90 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,9 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 20,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 10,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,9 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 121,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sognsveien 90 AS?
Sognsveien 90 AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sognsveien 90 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 7,3 % | 8,2 mill. kr | 64 228 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 6,9 % | 7,7 mill. kr | 59 136 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,9 % | 7,7 mill. kr | 59 088 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 4,9 mill. kr | 31 417 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 4,7 mill. kr | 29 463 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 4,7 mill. kr | 29 463 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 3,8 % | 4,3 mill. kr | 24 986 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 3,8 % | 4,3 mill. kr | 24 986 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 3,6 % | 4 mill. kr | 22 191 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,4 % | 3,8 mill. kr | 20 758 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 2,8 % | 3,2 mill. kr | 13 934 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 772 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 772 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 772 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Næringseiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS | 2,5 % | 2,8 mill. kr | 10 028 kr |
- Verdigrunnlag
- 139,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 111,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,2 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SOGNSVEIEN 90 AS økte med 11,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 74,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (73,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS falt med 515,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TEKAS AS delte anslagsvis ut 202,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (212,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TEKAS AS økte med 174,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SOGNSVEIEN 90 AS delte anslagsvis ut 20,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (18,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−843 833 kr).
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 63,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (42,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.