Anslag · inntektsår 2025
Destinasjon Femund Engerdal AS
Org.nr. 982369231 · AS · Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper · Engerdal
Aksjene i Destinasjon Femund Engerdal AS gir de 64 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 515 671 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Destinasjon Femund Engerdal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 82 911 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Destinasjon Femund Engerdal AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 82 911 kr. Bankinnskuddene falt med 23 083 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 451 969 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Destinasjon Femund Engerdal AS?
Destinasjon Femund Engerdal AS eies til slutt av Engerdal Kommune (16 %), Personlig eier A (12,4 %), Engerdal Fjellstyre (5,3 %), Personlig eier B (3,5 %) og Trysilvassdragets Skogeierlag (2,7 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Destinasjon Femund Engerdal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Engerdal Kommune | 16 % | 82 496 kr | – |
| Personlig eier A | 12,4 % | 63 786 kr | 0 kr |
| Engerdal Fjellstyre | 5,3 % | 27 499 kr | – |
| Personlig eier B | 3,5 % | 17 860 kr | 0 kr |
| Trysilvassdragets Skogeierlag | 2,7 % | 13 891 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Femundsundet Eiendom AS | 2,5 % | 12 757 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,1 % | 11 056 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Femund Bygg AS → Rygh Holding AS | 2,1 % | 10 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,1 % | 10 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2 % | 10 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Gløtvold Handel AS; Byggbua AS | 1,8 % | 9 121 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Engerdal Elektro AS | 1,7 % | 8 641 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Comm.Service AS | 1,6 % | 8 221 kr | 0 kr |
| Statskog SF | 1,5 % | 7 654 kr | – |
| Personlig eier K | 1,5 % | 7 654 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 644 589 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 515 671 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENGERDAL ØSTFJELL AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−696 312 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FEMUNDSUNDET EIENDOM AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FEMUND BYGG AS delte anslagsvis ut 525 825 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (990 483 kr) pluss årsresultatet 2025 (449 751 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (914 409 kr).
- Innskutt egenkapital i RYGH HOLDING AS økte med 620 000 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- OLASTUBBEN AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i DESTINASJON FEMUND ENGERDAL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- OLA HAARSETH gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i DESTINASJON FEMUND ENGERDAL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ENGERDAL ELEKTRO AS gikk fra 32,1 % til 19,4 % av aksjene i ENGERDAL ELEKTRO AS i 2024.
- Finansinntektene i RYGH HOLDING AS steg fra 655 kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Engerdal Kommune
- Eier: Engerdal Fjellstyre
- Eier: Trysilvassdragets Skogeierlag
- Eier: Statskog SF
- Eierandel i: AS Fæmund
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.