Anslag · inntektsår 2025
R-NR AS
Org.nr. 982316588 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Nes
Aksjene i R-NR AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener R-NR AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 277,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, så avkastningen er 373,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i R-NR AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 4,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 440 471 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med R-NR AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 16,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 80,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 241,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (333 576 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 28 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 267 464 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 207 351 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier R-NR AS?
R-NR AS eies til slutt av Anders Ivar Nereng (4,3 %), Anders Magnus Løvaas (4,3 %), Arnfinn Osvik (4,3 %), Cecilie Tronstad (4,3 %) og Eystein Olav Hjelme (4,3 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av R-NR AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anders Ivar Nereng. Eier også aksjer i Raumnes AS (0,13 %) | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Anders Magnus Løvaas | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Arnfinn Osvik | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Cecilie Tronstad | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Eystein Olav Hjelme | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Gunnar Golin Strøm | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Hans Olav Noraberg | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Inge Soteland | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Johan Thulin Bringsverd | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Ketil Bystrøm | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Lars Løyning. Eier også aksjer i Turnstone Pef Iii Feeder AS (0,6 %), Optimum Nordisk Eiendom 2019 AS (0,29 %) | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Marianne Nesdal | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Marit Vigrestad. Eier også aksjer i MMV AS (100 %), Waldeland & Co AS (33,33 %), Vargo Kompetanse AS (1,34 %) | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Marius Gjengstø | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
| Mette Grinde | 4,3 % | 970 951 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 27,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 22,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 207 351 kr
Hendelser i eierkjeden
- R-NR AS delte anslagsvis ut 72,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (73,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i R-NR AS økte med 5,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ERIK OLSEN gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i R-NR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVEIN JOHNSEN gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i R-NR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- R-NR AS delte anslagsvis ut 68,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (998 050 kr) pluss årsresultatet 2024 (68,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i R-NR AS falt med 3,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.