Anslag · inntektsår 2025
Verma Nærbutikk AS
Org.nr. 981698886 · AS · Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Rauma
Aksjene i Verma Nærbutikk AS gir de 73 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Verma Nærbutikk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 402 437 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Verma Nærbutikk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 275 755 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Verma Nærbutikk AS?
Verma Nærbutikk AS eies til slutt av Bergly Verma AS (16,3 %), Personlig eier A (11,3 % gjennom Algol Consulting AS og direkte), Verma Utvikling (7,6 %), Øverdalen Grunneierlag SA (4,5 %) og Kors Trygdelag (4,3 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Verma Nærbutikk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bergly Verma AS | 16,3 % | 174 992 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Algol Consulting AS; direkte | 11,3 % | 121 005 kr | 0 kr |
| Verma Utvikling | 7,6 % | 81 911 kr | – |
| Øverdalen Grunneierlag SA | 4,5 % | 48 402 kr | – |
| Kors Trygdelag | 4,3 % | 46 541 kr | – |
| Rauma Kommune gjennom Rauma Energi Produksjon AS → Rauma Energi Holding AS | 3,3 % | 35 371 kr | – |
| Personlig eier B | 2,8 % | 29 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,4 % | 26 063 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,3 % | 24 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,3 % | 24 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,1 % | 22 339 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,9 % | 20 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,7 % | 18 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,6 % | 16 755 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,4 % | 14 893 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- RAUMA ENERGI HOLDING AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
- Antall aksjer i VERMA NÆRBUTIKK AS økte fra 250 til 576 i 2024, og 42 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ASTRID HESTSVEEN gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i VERMA NÆRBUTIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JENNY MARIE BRØSTE gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i VERMA NÆRBUTIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BRØDR. BRØSTE A/S gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i VERMA NÆRBUTIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELISABETH LISLIEN gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i VERMA NÆRBUTIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KLARA RØDSTØL gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i VERMA NÆRBUTIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RAUMA ENERGI HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- RAUMA ENERGI HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ROMSDALSSOL AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Bergly Verma AS
- Eier: Verma Utvikling
- Eier: Øverdalen Grunneierlag SA
- Eier: Kors Trygdelag
- Eier: Rauma Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.