Anslag · inntektsår 2025
J.O. Moen Sandtak AS
Org.nr. 981240871 · AS · Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Rauma
Aksjene i J.O. Moen Sandtak AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 525 451 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i J.O. Moen Sandtak AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 256 934 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 97 224 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med J.O. Moen Sandtak AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 256 934 kr. Bankinnskuddene økte med 411 235 kr og den langsiktige gjelden økte med 19 615 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 583 989 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier J.O. Moen Sandtak AS?
J.O. Moen Sandtak AS eies til slutt av Personlig eier A (20 %), Personlig eier B (20 %), Personlig eier C (14,5 %), Personlig eier D (11,4 % gjennom J.O. Moen Holding AS → Janmo AS og J.O. Moen Holding AS) og Personlig eier E (9,6 % gjennom J.O. Moen Holding AS → Himo AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av J.O. Moen Sandtak AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 20 % | 105 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 20 % | 105 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 14,5 % | 76 190 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom J.O. Moen Holding AS → Janmo AS; J.O. Moen Holding AS | 11,4 % | 60 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom J.O. Moen Holding AS → Himo AS | 9,6 % | 50 286 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom J.O. Moen Holding AS → Arvid Gjerde AS → Marianne Gjerde AS | 6,9 % | 36 340 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,5 % | 28 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom J.O. Moen Holding AS → Kamemo AS | 3,9 % | 20 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom J.O. Moen Holding AS → Kamemo AS → Joacim Moen Volle AS; J.O. Moen Holding AS → Joacim Moen Volle AS | 3,8 % | 19 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom J.O. Moen Holding AS → Kamemo AS | 1,9 % | 9 886 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom J.O. Moen Holding AS → Kamemo AS | 1,9 % | 9 886 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom J.O. Moen Holding AS | 0,6 % | 2 946 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 656 814 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 525 451 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ARVID GJERDE AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ARVID GJERDE AS økte med 10 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MARIANNE GJERDE AS steg fra 31 989 kr i 2024 til 2,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.