Anslag · inntektsår 2025
Stacc AS
Org.nr. 981078365 · AS · Utgivelse av annen programvare · Bergen
Aksjene i Stacc AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 410 966 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 145,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Stacc AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stacc AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 46,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (45,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stacc AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 46,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 16,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 10,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 67 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,5 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 169,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,8 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,6 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stacc AS?
Stacc AS eies til slutt av Verdane Freya Xi Investments AB (23,9 % gjennom Amp Eleven Ii AS), Henrik Lie-Nielsen (8,8 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS og Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS), Geir Hamre Nordrik (8,6 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS og Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS), Torgeir Thomassen (5,8 %) og Dag Alvern (5,3 % gjennom Triton Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stacc AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 23,9 % | 34,7 mill. kr | – |
| Henrik Lie-Nielsen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS. Eier også aksjer i HLN Holding AS (100 %) | 8,8 % | 12,8 mill. kr | 110 567 kr |
| Geir Hamre Nordrik gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS. Eier også aksjer i Fløibanen AS (0,02 %) | 8,6 % | 12,5 mill. kr | 107 246 kr |
| Torgeir Thomassen. Eier også aksjer i Arctic Bioscience AS (under 0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %) | 5,8 % | 8,3 mill. kr | 65 883 kr |
| Dag Alvern gjennom Triton Invest AS | 5,3 % | 7,7 mill. kr | 59 451 kr |
| Roger Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Møkster Næringspark AS (6,38 %), Okea ASA (0,13 %), Airthings AS (0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %) | 4,6 % | 6,7 mill. kr | 49 847 kr |
| Halo Invest Aps | 3 % | 4,3 mill. kr | – |
| Marius Mårnes Mathiesen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS | 1,8 % | 2,6 mill. kr | 8 129 kr |
| Gerdt Sverre Vedeler gjennom Hanseaten Investment AS. Eier også aksjer i Escali Partners AS (17,39 %) | 1,5 % | 2,1 mill. kr | 3 500 kr |
| Line Rosenvinge Vedeler gjennom Hanseaten Investment AS | 1,5 % | 2,1 mill. kr | 3 500 kr |
| Amalie Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 795 kr |
| Bertin Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Elkem ASA (under 0,01 %), Okea ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 795 kr |
| Mariell Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Okea ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 795 kr |
| Henna Vilina Raknes gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Helw AS; Helw AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 1,8 mill. kr | 458 kr |
| Espen Thomassen Sæverud gjennom Props AS → Kepalies Holding AS. Eier også aksjer i Oncoinvent ASA (under 0,01 %), Zaptec ASA (under 0,01 %) | 1,1 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 181,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 145,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,6 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STACC AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i STACC AS økte fra 43 007 111 til 44 907 111 i 2025, og 10 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- TRITON INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STACC AS økte med 25,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i STACC AS økte fra 41 399 738 til 43 007 111 i 2024, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- LABOREMUS GROUP AS gikk fra 3 % til 1,7 % av aksjene i STACC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB gikk fra 2,4 % til 0,8 % av aksjene i STACC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REAKTOR RETURNS AS delte anslagsvis ut 16,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (312,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (302,9 mill. kr).
- TRITON INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Halo Invest Aps
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.