Anslag · inntektsår 2025
1-2-Tre Elementproduksjon AS
Org.nr. 980292738 · AS · Produksjon av andre bygningsartikler · Tønsberg
Aksjene i 1-2-Tre Elementproduksjon AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 141 290 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 30 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener 1-2-Tre Elementproduksjon AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i 1-2-Tre Elementproduksjon AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,7 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 635 909 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med 1-2-Tre Elementproduksjon AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 9,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 468 723 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 32,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 317 582 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 291 358 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier 1-2-Tre Elementproduksjon AS?
1-2-Tre Elementproduksjon AS eies til slutt av Personlig eier A (27,5 % gjennom Ceto Eiendom AS → Ceto Holding AS), Personlig eier B (10 % gjennom Nye Beck Holding AS → Beck Topco Ii AS), Personlig eier C (10 % gjennom Nye Beck Holding AS → Hobb AS), Personlig eier D (10 % gjennom Nye Beck Holding AS → Juthophi AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Nye Beck Holding AS → Ostuni Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av 1-2-Tre Elementproduksjon AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ceto Eiendom AS → Ceto Holding AS | 27,5 % | 8,2 mill. kr | 64 814 kr |
| Personlig eier B gjennom Nye Beck Holding AS → Beck Topco Ii AS | 10 % | 3 mill. kr | 12 369 kr |
| Personlig eier C gjennom Nye Beck Holding AS → Hobb AS | 10 % | 3 mill. kr | 12 369 kr |
| Personlig eier D gjennom Nye Beck Holding AS → Juthophi AS | 10 % | 3 mill. kr | 12 369 kr |
| Personlig eier E gjennom Nye Beck Holding AS → Ostuni Holding AS | 10 % | 3 mill. kr | 12 369 kr |
| Personlig eier F gjennom Nye Beck Holding AS → Placenta Holding AS | 10 % | 3 mill. kr | 12 369 kr |
| Personlig eier G gjennom Ceto Eiendom AS → Caram Invest AS | 7,5 % | 2,2 mill. kr | 4 877 kr |
| Personlig eier H gjennom Ceto Eiendom AS → Prospera Invest AS | 7,5 % | 2,2 mill. kr | 4 877 kr |
| Personlig eier I gjennom Ceto Eiendom AS → Virtus Invest AS | 7,5 % | 2,2 mill. kr | 4 877 kr |
- Verdigrunnlag
- 37,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 30 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 141 290 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 291 358 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i NYE BECK HOLDING AS steg fra 1,5 mill. kr i 2024 til 43 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NYE BECK HOLDING AS gikk fra 4 % til 1,8 % av aksjene i FORRA ULTRAMAX AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BECK TOPCO II AS falt med 719,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BECK TOPCO II AS steg fra 24 kr i 2024 til 9,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NYE BECK HOLDING AS gikk fra 67 % til 33,3 % av aksjene i PRETAK AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Element-Montasje AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.