Anslag · inntektsår 2025
Northcom AS
Org.nr. 980161714 · AS · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Oslo
Aksjene i Northcom AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 1 460 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Northcom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 41,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 57,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Northcom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 17,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 316 217 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 399 333 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Northcom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 10,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 8,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 33 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (261 293 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 160 240 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 162 420 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Northcom AS?
Northcom AS eies til slutt av Personlig eier A (10,6 % gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → 91 Capital AS → 91 Holding AS), Personlig eier B (9,3 % gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Personlig eier C (9 % gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS), Personlig eier D (6,1 % gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS) og Personlig eier E (6,1 % gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Northcom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → 91 Capital AS → 91 Holding AS | 10,6 % | 1,9 mill. kr | 1 460 kr |
| Personlig eier B gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 9,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS | 9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 6,1 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 6,1 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → 91 Capital AS → 91 Holding AS | 6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 5,1 % | 911 528 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS | 4,4 % | 800 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS | 4,4 % | 800 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 4,3 % | 778 552 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Gawain AS | 4,3 % | 778 552 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 4,3 % | 778 552 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 4,3 % | 771 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 4,3 % | 771 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → November Topco AS → 91 Capital AS → 91 Holding AS; Northcom Solutions AS → November Bidco AS → November Midco AS → 91 Invest AS | 3,4 % | 613 452 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 22,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 162 420 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORTHCOM AS delte anslagsvis ut 9,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,5 mill. kr).
- 91 NCS AS gikk fra 95 % til 0 % av aksjene i NORTHCOM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LEDANG INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i NORTHCOM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i AARS INVEST AS steg fra 13,3 mill. kr i 2024 til 91,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORTHCOM AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.