Anslag · inntektsår 2025
Be-No Invest AS
Org.nr. 980141276 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger
Aksjene i Be-No Invest AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 367 299 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 43,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Be-No Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 17,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Be-No Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 18,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 833 544 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Be-No Invest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 18,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,8 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 707 202 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 53,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 550 954 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 439 597 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Be-No Invest AS?
Be-No Invest AS eies til slutt av Jon Nordås (55,1 %), Personlig eier A (15 %), Personlig eier B (15 %) og Personlig eier C (15 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Be-No Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jon Nordås. Eier også aksjer i Tveteraas Finans AS (1,2 %), Valdres Skiferbrud AS (1 %), Vend Marketplaces ASA (0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 55,1 % | 23,9 mill. kr | 225 108 kr |
| Personlig eier A | 15 % | 6,5 mill. kr | 47 397 kr |
| Personlig eier B | 15 % | 6,5 mill. kr | 47 397 kr |
| Personlig eier C | 15 % | 6,5 mill. kr | 47 397 kr |
- Verdigrunnlag
- 54,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 43,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 367 299 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 439 597 kr
I eierkjeden
- Eierandel i: Tveteraas Capital Ii AS
- Eierandel i: Tveteraas Capital AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.