Anslag · inntektsår 2025
Vålerengahuset AS
Org.nr. 980102750 · AS · Drift av restauranter · Oslo
Aksjene i Vålerengahuset AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 330 893 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vålerengahuset AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 669 727 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vålerengahuset AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 669 727 kr. Bankinnskuddene falt med 486 588 kr og den langsiktige gjelden økte med 95 000 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 787 260 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vålerengahuset AS?
Vålerengahuset AS eies til slutt av Personlig eier A (27,5 % gjennom Alter Ego Gruppen AS → Kronhjorten AS), Klanen, Vålerengens Idrettsforenings Uavhengige Supporteres Klubb (21,3 %), Vålerenga Ishockey (7 %), Personlig eier B (6,9 % gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS) og Personlig eier C (6,9 % gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vålerengahuset AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Alter Ego Gruppen AS → Kronhjorten AS | 27,5 % | 90 996 kr | 0 kr |
| Klanen, Vålerengens Idrettsforenings Uavhengige Supporteres Klubb | 21,3 % | 70 591 kr | – |
| Vålerenga Ishockey | 7 % | 23 163 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS | 6,9 % | 22 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS | 6,9 % | 22 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS | 6,9 % | 22 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Alter Ego Gruppen AS → Ingelsfjord Invest AS | 6,9 % | 22 749 kr | 0 kr |
| Vålerenga Fotball | 5 % | 16 545 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Vålerenga Ishockey AS → Uthalden AS | 5 % | 16 389 kr | 0 kr |
| Vålerengens Idrettsforening | 2,3 % | 7 721 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Vålerenga Ishockey AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 1,4 % | 4 710 kr | 0 kr |
| Vålerenga Håndball | 1 % | 3 309 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Vålerenga Ishockey AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 0,7 % | 2 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vålerenga Ishockey AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 0,7 % | 2 216 kr | 0 kr |
| Jarle Normanhansen gjennom Vålerenga Ishockey AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 1 865 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 413 617 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 330 893 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ALTER EGO GRUPPEN AS falt med 6,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Bankinnskuddet i INGELSFJORD INVEST AS økte med 1,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 1,2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i VÅLERENGA ISHOCKEY AS økte med 12 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- UTHALDEN AS gikk fra 65 % til 55 % av aksjene i FUKUOKA STAINLESS 3 AS i 2025.
- UTHALDEN AS gikk fra 34,7 % til 15,9 % av aksjene i FORRA ULTRAMAX AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mrd. kr).
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NEW TONIC AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i TIGHTS.NO AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- VÅLERENGAHUSET AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (583 038 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (36 840 kr).
- UTHALDEN AS gikk fra 87,5 % til 65 % av aksjene i UTHALDEN MARITIME MANAGEMENT AS i 2024.
- STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 253,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr).
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i EXABEL AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Klanen, Vålerengens Idrettsforenings Uavhengige Supporteres Klubb
- Eier: Vålerenga Ishockey
- Eier: Vålerenga Fotball
- Eier: Vålerengens Idrettsforening
- Eier: Vålerenga Håndball
- Eierandel i: Vålerengafamiliens Vertshus AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.