Anslag · inntektsår 2025
Setesdalstunet AS
Org.nr. 980031683 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Valle
Aksjene i Setesdalstunet AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Setesdalstunet AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 3,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, så avkastningen er 6,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Setesdalstunet AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 351 253 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 53 583 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 132 914 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Setesdalstunet AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 351 253 kr. Bankinnskuddene økte med 337 031 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 43 163 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 27 563 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 26 830 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Setesdalstunet AS?
Setesdalstunet AS eies til slutt av Valle Kommune (50 %), Personlig eier A (7,5 % gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → A Reme AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → Aventi AS), Personlig eier C (7,5 % gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → R Reme Holding AS) og Personlig eier D (7,5 % gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → Sirem AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Setesdalstunet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Valle Kommune | 50 % | 2,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → A Reme AS | 7,5 % | 333 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → Aventi AS | 7,5 % | 333 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → R Reme Holding AS | 7,5 % | 333 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → Sirem AS | 7,5 % | 333 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → TH Reme AS | 7,5 % | 333 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → F Reme Holding AS | 6,3 % | 277 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Reme Invest AS → BRG Eiendom AS → Remegruppen AS → Remcon AS | 6,3 % | 277 686 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 26 830 kr
Hendelser i eierkjeden
- BRG EIENDOM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LISTER ELEKTRO HOLDING AS i 2025.
- R REME HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (49,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−405 015 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REME INVEST AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BRG EIENDOM AS steg fra 16,3 mill. kr i 2023 til 51,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BRG EIENDOM AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i RONA TORV AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Valle Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.