Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Kartverksveien 9 Eiendom AS

Org.nr. 979944071 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Ringerike

Aksjene i Kartverksveien 9 Eiendom AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 25 875 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Kartverksveien 9 Eiendom AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 7,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 11,5 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Kartverksveien 9 Eiendom AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 22 187 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 164 591 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Kartverksveien 9 Eiendom AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 22 187 kr. Bankinnskuddene falt med 223 752 kr. Det er i snitt tatt ut 960 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (134 596 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 78 749 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 83 665 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Kartverksveien 9 Eiendom AS?

Kartverksveien 9 Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (33,8 % gjennom Rundhaug Holding AS og direkte), Personlig eier B (26,6 % gjennom B.E. Gulsvik Holding AS), Personlig eier C (14,5 %), Personlig eier D (14,3 %) og Personlig eier E (8,1 %), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kartverksveien 9 Eiendom AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Rundhaug Holding AS; direkte33,8 %3,4 mill. kr16 577 kr
Personlig eier B gjennom B.E. Gulsvik Holding AS26,6 %2,7 mill. kr9 298 kr
Personlig eier C14,5 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier D14,3 %1,4 mill. kr0 kr
Personlig eier E8,1 %822 775 kr0 kr
Personlig eier F1,4 %137 129 kr0 kr
Personlig eier G0,6 %63 290 kr0 kr
Personlig eier H0,2 %21 097 kr0 kr
Personlig eier I0,2 %21 097 kr0 kr
Personlig eier J0,1 %10 548 kr0 kr
Personlig eier K0,1 %10 548 kr0 kr
Personlig eier L0,1 %10 548 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Tannlege Tonje K. Eldevik AS0,1 %10 548 kr0 kr
Verdigrunnlag
12,7 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
10,1 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
25 875 kr
Formuesskatt om én person eide alt
83 665 kr

Hendelser i eierkjeden

  • KARTVERKSVEIEN 9 EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,3 mill. kr).
  • RUNDHAUG HOLDING AS delte anslagsvis ut 950 001 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,8 mill. kr).
  • B.E. GULSVIK HOLDING AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,9 mill. kr).
  • RUNDHAUG HOLDING AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,8 mill. kr).
  • Finansinntektene i RUNDHAUG HOLDING AS steg fra 6 426 kr i 2023 til 4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.