Anslag · inntektsår 2025
Stavkroa Hemsedal AS
Org.nr. 979760299 · AS · Drift av barer · Hemsedal
Aksjene i Stavkroa Hemsedal AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 12 318 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stavkroa Hemsedal AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 125,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,52 % av den samme verdien, så avkastningen er 242,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Stavkroa Hemsedal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 94 060 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 65 019 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stavkroa Hemsedal AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 94 060 kr. Bankinnskuddene falt med 6,4 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 256 948 kr. Det er i snitt tatt ut 7,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 150,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (52 154 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 29 848 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 32 419 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stavkroa Hemsedal AS?
Stavkroa Hemsedal AS eies til slutt av Personlig eier A (57 % gjennom Poex AS → Carl J. Johansen AS), Personlig eier B (38 % gjennom Poex AS → Jens M. Jørgensen AS) og Personlig eier C (5 % gjennom Poex AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stavkroa Hemsedal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Poex AS → Carl J. Johansen AS | 57 % | 2,9 mill. kr | 10 911 kr |
| Personlig eier B gjennom Poex AS → Jens M. Jørgensen AS | 38 % | 1,9 mill. kr | 1 407 kr |
| Personlig eier C gjennom Poex AS | 5 % | 250 094 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 12 318 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 32 419 kr
Hendelser i eierkjeden
- STAVKROA HEMSEDAL AS delte anslagsvis ut 4,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6 mill. kr).
- POEX AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
- CARL J. JOHANSEN AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (251 779 kr) pluss årsresultatet 2025 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (68 423 kr).
- STAVKROA HEMSEDAL AS delte anslagsvis ut 11,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,2 mill. kr).
- POEX AS delte anslagsvis ut 11,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr).
- CARL J. JOHANSEN AS delte anslagsvis ut 6,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (78 184 kr) pluss årsresultatet 2024 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (251 779 kr).
- JENS M. JØRGENSEN AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.