Anslag · inntektsår 2025
Eureka Logistics AS
Org.nr. 979479875 · AS · Produksjon av pumper og kompressorer ellers · Bærum
Aksjene i Eureka Logistics AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Eureka Logistics AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 21,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 30,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Eureka Logistics AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 8,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 155 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 269 984 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Eureka Logistics AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 8,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 553 424 kr. Det er i snitt tatt ut 78 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (226 409 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 193 191 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 140 736 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Eureka Logistics AS?
Eureka Logistics AS eies til slutt av Coilage Midco Sarl (89,8 % gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS og Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS og Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS), Personlig eier A (2,5 % gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Helsti Invest AS), Kencort LTD (0,8 % gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS), Personlig eier B (0,7 % gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Vasshus Investering AS) og Personlig eier C (0,6 % gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Josevo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Eureka Logistics AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Coilage Midco Sarl gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS; Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS; Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 89,8 % | 14,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Helsti Invest AS | 2,5 % | 392 781 kr | 0 kr |
| Kencort LTD gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,8 % | 129 776 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Vasshus Investering AS | 0,7 % | 103 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Josevo AS | 0,6 % | 98 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Tec Venture AS | 0,6 % | 96 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Berglind Invest AS | 0,5 % | 81 747 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Refsnes Technology Invest AS | 0,4 % | 65 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Svarog AS | 0,4 % | 64 009 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Timetrader AS; Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Timetrader AS | 0,4 % | 60 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Bhi AS | 0,3 % | 49 098 kr | 0 kr |
| Collage Midco S.A.R.L gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Tribility Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 46 296 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Seldalsbakken Investering AS | 0,3 % | 45 007 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tango Mipco AS → Odo AS | 0,3 % | 44 463 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Eureka Group AS → Techouse Group AS → Tango Holdco AS → Tribility Holding AS → Paacs Invest AS | 0,3 % | 40 006 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 140 736 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TECHOUSE GROUP AS falt med 48,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i TRIBILITY HOLDING AS steg fra 15 640 kr i 2024 til 7,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i TANGO MIPCO AS økte med 7,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EUREKA GROUP II AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EUREKA LOGISTICS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i EUREKA GROUP AS falt med 5,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i TECHOUSE GROUP AS økte med 55 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TECHOUSE GROUP AS steg fra 3 mill. kr i 2023 til 13,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i TANGO HOLDCO AS økte med 68,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i TANGO MIPCO AS økte med 1,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.