Anslag · inntektsår 2025
Strusshamn Næringsbygg AS
Org.nr. 979403097 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Øygarden
Aksjene i Strusshamn Næringsbygg AS gir de 29 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Strusshamn Næringsbygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 247 344 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Strusshamn Næringsbygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 247 344 kr. Bankinnskuddene falt med 236 115 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Strusshamn Næringsbygg AS?
Strusshamn Næringsbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Strusshamn Holding AS → Ravnanger Gruppen AS → Edrav Holding AS), Personlig eier B (11,6 % gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → Mam Invest AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → NDV Group AS), Personlig eier D (10,5 % gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Kåre Bjorøy Holding AS) og Personlig eier E (8,4 % gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → van Dam Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Strusshamn Næringsbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Strusshamn Holding AS → Ravnanger Gruppen AS → Edrav Holding AS | 30 % | 333 234 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → Mam Invest AS | 11,6 % | 128 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → NDV Group AS | 11,6 % | 128 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Kåre Bjorøy Holding AS | 10,5 % | 116 333 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → van Dam Invest AS | 8,4 % | 93 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Rugi AS | 5,9 % | 65 562 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → Apeltun Invest AS | 4,2 % | 46 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Strusshamn Holding AS → Lyngneset 20 AS → Apeltun Invest AS | 4,2 % | 46 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Jadran AS | 2,8 % | 30 645 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Arild Bøthun AS | 1,8 % | 19 610 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Are Mjøs AS | 1 % | 10 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Hetlevik AS | 1 % | 10 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Ea Vabø AS | 0,6 % | 6 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Kvingis Holding AS | 0,5 % | 5 463 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Strusshamn Holding AS → SD Eigedomsutvikling AS → Paold AS | 0,5 % | 5 463 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STRUSSHAMN NÆRINGSBYGG AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (138 475 kr) pluss årsresultatet 2025 (976 768 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (104 541 kr).
- RAVNANGER GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,3 mill. kr).
- RAVNANGER GRUPPEN AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i REGN PLAN & LANDSKAP AS i 2025.
- EDRAV HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12 mill. kr).
- Finansinntektene i SD EIGEDOMSUTVIKLING AS steg fra 237 955 kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SD EIGEDOMSUTVIKLING AS gikk fra 37,5 % til 0 % av aksjene i KYGE EIENDOM AS i 2025.
- Finansinntektene i MAM INVEST AS steg fra 64 865 kr i 2024 til 15,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MAM INVEST AS gikk fra 99 % til 0 % av aksjene i KNAUSEN EIENDOMMER AS i 2025.
- MAM INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MADRASSBYGGET AS i 2025.
- STRUSSHAMN NÆRINGSBYGG AS delte anslagsvis ut 931 635 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (351 885 kr) pluss årsresultatet 2024 (718 225 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (138 475 kr).
- Finansinntektene i STRUSSHAMN HOLDING AS steg fra 253 108 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RAVNANGER GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 5,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,7 mill. kr).
- MAM INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i NORSK DRIFT OG VEDLIKEHOLD AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.