Anslag · inntektsår 2025
Intakt Bilskade Steinkjer AS
Org.nr. 979358806 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer
Aksjene i Intakt Bilskade Steinkjer AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Intakt Bilskade Steinkjer AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 219,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,41 % av den samme verdien, så avkastningen er 538,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Steinkjer AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 6,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 6,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 18 354 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Steinkjer AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 529 224 kr. Det er i snitt tatt ut 3,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 106,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (29 527 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 41 118 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 18 354 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Bilskade Steinkjer AS?
Intakt Bilskade Steinkjer AS eies til slutt av Bjørn Derås (10 % gjennom Sentrum Lakkering AS), Steinar Nilsen (10 % gjennom Sentrum Lakkering AS), Gaak Holding AS (8,3 % gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS), Bertel O. Steen Holding AS (7,1 % gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS) og Frithjof Anderssen (7,1 % gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Steinkjer AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjørn Derås gjennom Sentrum Lakkering AS | 10 % | 359 538 kr | 0 kr |
| Steinar Nilsen gjennom Sentrum Lakkering AS. Eier også aksjer i Beitstad Eiendom AS (20 %) | 10 % | 359 538 kr | 0 kr |
| Gaak Holding AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS | 8,3 % | 298 566 kr | – |
| Bertel O. Steen Holding AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS | 7,1 % | 254 326 kr | – |
| Frithjof Anderssen gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS. Eier også aksjer i Frithjof Anderssen Invest 2 AS (100 %) | 7,1 % | 254 326 kr | 0 kr |
| Gjøvaag Investment AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS | 5,4 % | 194 389 kr | – |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 5,2 % | 185 937 kr | – |
| Rune Wang-Henrichsen gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Menarmo AS → Nardo Bil Gruppen AS → Nardo Bil Holding AS | 4,1 % | 146 691 kr | 0 kr |
| GN Invest AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS | 2,9 % | 104 044 kr | – |
| Bjørn Krogstad gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Strandveien Auto AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → Bjørn Krogstad AS. Eier også aksjer i Byneset Golfsenter AS (0,01 %) | 2,6 % | 94 918 kr | 0 kr |
| John Olav Krogstad gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Strandveien Auto AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → John Olav Krogstad AS | 2,6 % | 94 918 kr | 0 kr |
| Torstein Krogstad gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Strandveien Auto AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → Torstein Krogstad AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,6 % | 94 918 kr | 0 kr |
| Rune Vikvald gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Menarmo AS → Melhus Bil Trondheim AS → Louiz AS | 2,3 % | 83 413 kr | 0 kr |
| Maema AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS | 2,1 % | 75 833 kr | – |
| Pemakap AS gjennom Intakt Bilskade Verdal AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS | 2,1 % | 75 833 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 4,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 18 354 kr
Hendelser i eierkjeden
- INTAKT BILSKADE STEINKJER AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,4 mill. kr).
- INTAKT BILSKADE VERDAL AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4 mill. kr).
- INTAKT MIDT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MOLDE AS i 2025.
- INTAKT MIDT AS gikk fra 40,1 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE HELGELAND AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- INTAKT BILSKADE STEINKJER AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr).
- INTAKT BILSKADE VERDAL AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INTAKT MIDT AS falt med 3,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Gaak Holding AS
- Eier: Bertel O. Steen Holding AS
- Eier: Gjøvaag Investment AS
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: GN Invest AS
- Eier: Maema AS
- Eier: Pemakap AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.