Anslag · inntektsår 2025
Star Information Systems AS
Org.nr. 979176848 · AS · Utgivelse av annen programvare · Trondheim
Aksjene i Star Information Systems AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 49,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Star Information Systems AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, så avkastningen er 8,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Star Information Systems AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 19,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (28,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 342 680 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Star Information Systems AS?
Fra 2023 til 2024 økte egenkapitalen med 19,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 8,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 10,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 12,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 15,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (821 334 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 43,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 437 231 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 510 541 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Star Information Systems AS?
Star Information Systems AS eies til slutt av Longship Fund Iii LP (81,7 % gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS), Kjell Gorm Hedløy (3,3 % gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Jager AS), Peter Pronstad (3,3 % gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Pronstad Consulting AS), Rast Holding Limited (3 % gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS) og Sergii Chemerys (1,1 % gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Star Information Systems AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Longship Fund Iii LP gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 81,7 % | 40,7 mill. kr | – |
| Kjell Gorm Hedløy gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Jager AS. Eier også aksjer i Mesan AS (0,1 %) | 3,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Peter Pronstad gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Pronstad Consulting AS | 3,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Rast Holding Limited gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3 % | 1,5 mill. kr | – |
| Sergii Chemerys gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS. Eier også aksjer i Okea ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %), Bouvet ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1,1 % | 545 283 kr | 0 kr |
| Begea Invest NUF gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 424 012 kr | – |
| Tusvik Invest NUF gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 424 012 kr | – |
| Varp Invest NUF gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 424 012 kr | – |
| Bernt Asle Lilliestråle gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Intco Power AS. Eier også aksjer i Thor Medical ASA (under 0,01 %), Norske Skog ASA (under 0,01 %), Arcticzymes Technologies ASA (under 0,01 %), Pareto Bank ASA (under 0,01 %), B2 Impact ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 0,7 % | 330 769 kr | 0 kr |
| Carl-Fredrik Melhuus Bang gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Fenris Group AS | 0,5 % | 272 642 kr | 0 kr |
| Bjørn Martin Klokkernes gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Nordre Holding AS; Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Nordre Holding AS. Eier også aksjer i Greenstat AS (0,02 %), Okea ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %), Aqualis ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 0,5 % | 266 916 kr | 0 kr |
| Maria Mørseth gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Nordre Holding AS; Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Nordre Holding AS. Eier også aksjer i Norwegian Blue AS (under 0,01 %) | 0,5 % | 266 916 kr | 0 kr |
| Hilde Langlete gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Hijo Capital AS; Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Hijo Capital AS | 0,3 % | 134 412 kr | 0 kr |
| John Inge Røtting gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Hijo Capital AS; Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Hijo Capital AS | 0,3 % | 134 412 kr | 0 kr |
| Erling Kjerland gjennom Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS. Eier også aksjer i Veidekke ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Höegh Autoliners ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 0,2 % | 109 057 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 62,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 49,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 510 541 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SIS BIDCO AS økte med 19,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS MIDCO AS økte med 27 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS TOPCO AS økte med 19,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS MANCO AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STAR INFORMATION SYSTEMS AS delte anslagsvis ut 11,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−181 116 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STAR INFORMATION SYSTEMS AS økte med 28,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PRONSTAD CONSULTING AS gikk fra 21,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JAGER AS gikk fra 19,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TUSVIK INVEST NUF gikk fra 11,3 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PER ANDERS KOIEN gikk fra 7,8 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EINAR LANGØ gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RAST HOLDING LIMITED gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BJØRN GUNNAR AUNE gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BEGEA INVEST NUF gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOHN INGE RØTTING gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BJARTE BRENDSDAL gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VARP INVEST NUF gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SERGII CHEMERYS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORDRE HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HHN INVEST AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIS TOPCO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SIS MANCO AS i 2024.
- JAGER AS gikk fra 19,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024.
- Finansinntektene i PRONSTAD CONSULTING AS steg fra 12 mill. kr i 2023 til 36,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PRONSTAD CONSULTING AS gikk fra 21,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Begea Invest NUF
- Eier: Tusvik Invest NUF
- Eier: Varp Invest NUF
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.