Anslag · inntektsår 2025
Thrane-Steen Gruppen AS
Org.nr. 979151594 · AS · Detaljhandel med motorvogner · Oslo
Aksjene i Thrane-Steen Gruppen AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 6,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 679 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Thrane-Steen Gruppen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Thrane-Steen Gruppen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 141,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 43,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 9,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 635,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 7,4 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Thrane-Steen Gruppen AS?
Thrane-Steen Gruppen AS eies til slutt av Annicken Thrane-Steen (16,7 % gjennom Thrane-Steen Finans AS), Edna Cecilie Thrane-Steen (16,7 % gjennom Thrane-Steen Forvaltning AS), Cecilia Thrane-Steen (11,1 % gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), Nicolas Thrane-Steen (11,1 % gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS) og Olivia Thrane-Steen (11,1 % gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Thrane-Steen Gruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Annicken Thrane-Steen gjennom Thrane-Steen Finans AS. Eier også aksjer i Enig TS AS (0,01 %) | 16,7 % | 113,2 mill. kr | 1,2 mill. kr |
| Edna Cecilie Thrane-Steen gjennom Thrane-Steen Forvaltning AS. Eier også aksjer i Thrane-Steen Forvaltning Holding AS (0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 16,7 % | 113,2 mill. kr | 1,2 mill. kr |
| Cecilia Thrane-Steen gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 11,1 % | 75,1 mill. kr | 788 238 kr |
| Nicolas Thrane-Steen gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 11,1 % | 75,1 mill. kr | 788 238 kr |
| Olivia Thrane-Steen gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 11,1 % | 75,1 mill. kr | 788 238 kr |
| Hedvig Thrane-Steen Røkke gjennom Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 5,6 % | 37,7 mill. kr | 376 632 kr |
| Henrikke Thrane-Steen Røkke gjennom Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 5,6 % | 37,7 mill. kr | 376 632 kr |
| Nicoline Thrane-Steen Røkke gjennom Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 5,6 % | 37,7 mill. kr | 376 632 kr |
| August Thrane-Steen Medhus gjennom Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (0,02 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Circio Holding ASA (under 0,01 %) | 5,6 % | 37,7 mill. kr | 376 632 kr |
| Leopold Thrane-Steen Medhus gjennom Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (under 0,01 %) | 5,6 % | 37,7 mill. kr | 376 632 kr |
| Personlig eier gjennom Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 0,1 % | 905 299 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 848,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 679 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 6,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7,4 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (225,2 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (224,4 mill. kr).
- THRANE-STEEN II AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−24 076 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENIG TS AS falt med 6,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i THRANE-STEEN FORVALTNING HOLDING AS steg fra 1 600 kr i 2024 til 5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 21,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (228,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr).
- THRANE-STEEN II AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENIG TS AS falt med 12,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.