Anslag · inntektsår 2025
Hustadgruppen AS
Org.nr. 977374669 · AS
Aksjene i Hustadgruppen AS gir de 48 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hustadgruppen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 70,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 102,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hustadgruppen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 10,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 307 844 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hustadgruppen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 10,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 20,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 117,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (175 051 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 108 086 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 108 812 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hustadgruppen AS?
Hustadgruppen AS eies til slutt av Mario Intressenter AB (43,4 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS), Personlig eier A (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS), Personlig eier B (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS), Personlig eier C (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS) og Personlig eier D (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hustadgruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mario Intressenter AB gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 43,4 % | 5,5 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS | 5,8 % | 737 826 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS | 5,8 % | 737 826 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS | 4,6 % | 577 510 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS | 4,6 % | 577 510 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Kvarberg Holding AS | 4,3 % | 546 555 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Paal Bergsodden Holding AS | 2,8 % | 349 470 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Haugstad Holding AS | 2,4 % | 305 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Flataker Invest AS | 1,5 % | 189 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Safija Holding AS | 1,5 % | 189 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Arlø AS | 1,5 % | 186 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Rune Olsen Holding AS | 1,2 % | 157 714 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Stein Olsen Holding AS | 1,2 % | 157 714 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Vidar Olsen Holding AS | 1,2 % | 157 714 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Stig Schei AS | 1,2 % | 155 620 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 108 812 kr
Hendelser i eierkjeden
- HUSTADGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,7 mill. kr).
- FLATAKER GRUPPEN AS gikk fra 94,4 % til 0 % av aksjene i HUSTADGRUPPEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GJEMNES HOLDING AS gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i HUSTADGRUPPEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 10 mill. kr i 2024 til 31 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SVARTOKSEN HOLDING AS økte med 10,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HUSTADGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 32 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (21 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,6 mill. kr).
- SEMPER PARATUS AS delte anslagsvis ut 41,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (59,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMPER PARATUS AS steg fra 9 mill. kr i 2023 til 61,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VINDEREN BAD OG VÅTROM AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 97,5 % til 0 % av aksjene i VINDEREN RØR AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VINDEREN ELEKTRO AS i 2024.
- AKSA HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr).
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 471 004 kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SVARTOKSEN HOLDING AS steg fra 1 kr i 2023 til 9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Flataker Prosjekt AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.