Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Marlog AS

Org.nr. 977275938 · AS · Andre tjenester tilknyttet sjøtransport · Stavanger

Aksjene i Marlog AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Marlog AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 7,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, så avkastningen er 13,4 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Marlog AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 555 909 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 70 928 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Marlog AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 555 909 kr. Bankinnskuddene falt med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 750 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 13,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (56 617 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 29 288 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 35 193 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Marlog AS?

Marlog AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Marlog To AS → Niba Group AS), Personlig eier B (21,4 % gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Marlog AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Marlog To AS → Niba Group AS25 %1,3 mill. kr0 kr
Personlig eier B gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS21,4 %1,1 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS9,8 %517 287 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS9,5 %503 017 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS7,9 %416 023 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → Hodne Invest AS → Hodne Holding AS → Endoh AS5,6 %295 893 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → Hodne Invest AS → Hodne Holding AS → MH Invest AS5,6 %295 893 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS; Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS4,8 %253 007 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS4,6 %241 780 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS1,7 %88 768 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,6 %32 043 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS → Torok Invest AS0,5 %28 476 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,3 %17 258 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,3 %15 341 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Marlog To AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,3 %14 382 kr0 kr
Verdigrunnlag
6,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
5,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
35 193 kr

Hendelser i eierkjeden

  • RØSI INVEST AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (88,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (87,8 mill. kr).
  • RØSI AS delte anslagsvis ut 20,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (41,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,1 mill. kr).
  • RØCI AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (57,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (65,8 mill. kr).
  • MARLOG AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
  • MAGNE GRØNNESTAD gikk fra 90,2 % til 0 % av aksjene i MARLOG AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • GEIR RØYNEBERG gikk fra 9,8 % til 0 % av aksjene i MARLOG AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • RØSI INVEST AS delte anslagsvis ut 23,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (88,9 mill. kr).
  • RØSI AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2024.
  • RØSI AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i BOLIGBYGGEREN ØGLÆND AS i 2024.
  • RØSI AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i EVX MANAGEMENT AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.