Anslag · inntektsår 2025
Berge Sag Prosjekt AS
Org.nr. 976931920 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Vindafjord
Aksjene i Berge Sag Prosjekt AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Berge Sag Prosjekt AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 5,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, så avkastningen er 11,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Berge Sag Prosjekt AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen opp med 0 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 52 366 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Berge Sag Prosjekt AS?
Fra 2023 til 2025 falt bankinnskuddene med 35 278 kr. Det er i snitt tatt ut 291 985 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (41 639 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 483 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 25 883 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Berge Sag Prosjekt AS?
Berge Sag Prosjekt AS eies til slutt av Personlig eier A (17,2 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS og Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → LGB Invest AS), Personlig eier B (13,3 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS), Personlig eier C (13,3 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS), Personlig eier D (11,6 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Lillbe Invest AS) og Personlig eier E (11,6 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Roalkvam Invest AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Berge Sag Prosjekt AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS; Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → LGB Invest AS | 17,2 % | 749 383 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS | 13,3 % | 579 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS | 13,3 % | 579 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Lillbe Invest AS | 11,6 % | 504 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Roalkvam Invest AS | 11,6 % | 504 012 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → E. B. Invest AS | 6 % | 260 002 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → G. O. Elvebakken-Invest AS | 6 % | 259 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Geotoppen 2 Invest AS | 6 % | 259 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Hatlelid AS | 6 % | 259 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS | 3 % | 129 554 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS | 3 % | 129 554 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS | 2,6 % | 113 174 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 25 883 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERGE SAG GRUPPEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (88,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (88,6 mill. kr).
- MABO INVEST AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,6 mill. kr).
- PRLM-INVEST AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,9 mill. kr).
- LGB INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (648 993 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,4 mill. kr).
- LILLBE INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (680 404 kr) pluss årsresultatet 2025 (493 981 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (174 385 kr).
- BERGE SAG GRUPPEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i ROA TOMTESELSKAP AS i 2024.
- MABO INVEST AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,3 mill. kr).
- PRLM-INVEST AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.