Anslag · inntektsår 2025
Pony Parts AS
Org.nr. 976894480 · AS
Aksjene i Pony Parts AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pony Parts AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,51 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Pony Parts AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 588 654 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 62 975 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pony Parts AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 588 654 kr. Bankinnskuddene økte med 15 520 kr og den langsiktige gjelden økte med 700 000 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 48 737 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 25 970 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 30 295 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pony Parts AS?
Pony Parts AS eies til slutt av Selmers Stiftelse (76,1 % gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Westside AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS), Christian August Selmer (9,9 % gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Cas Holding AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS), Fredrik Selmer (9,9 % gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS og Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Tycoon Holding AS) og Jens Petter Selmer (3,9 % gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Selmer Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pony Parts AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Selmers Stiftelse gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Westside AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS | 76,1 % | 3,6 mill. kr | – |
| Christian August Selmer gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Cas Holding AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS | 9,9 % | 476 113 kr | 0 kr |
| Fredrik Selmer gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Cas Holding 2 AS → Selmers AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Selmers AS; Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Tycoon Holding 2 AS → Tycoon Holding AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %), Reach Subsea ASA (under 0,01 %) | 9,9 % | 476 113 kr | 0 kr |
| Jens Petter Selmer gjennom Røhneselmer AS → Selmer Mobility Group AS → Selmer Capital AS → Selmer Invest AS. Eier også aksjer i Locus Gladengen AS (100 %), Gumøy Golf AS (0,43 %), Kragerø Golf AS (0,07 %) | 3,9 % | 187 789 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 30 295 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i RØHNESELMER AS økte med 104,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CAS HOLDING AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (90,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (26,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (103,9 mill. kr).
- CAS HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i WESTSIDE AS i 2025.
- CAS HOLDING AS gikk fra 47,8 % til 0 % av aksjene i SELMER CAPITAL AS i 2025.
- TYCOON HOLDING AS delte anslagsvis ut 18,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (45,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (18,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,6 mill. kr).
- TYCOON HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i WESTSIDE AS i 2025.
- TYCOON HOLDING AS gikk fra 47,8 % til 0 % av aksjene i SELMER CAPITAL AS i 2025.
- SELMER INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RØHNESELMER AS økte med 125 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RØHNESELMER AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LAFINTO DRAMMEN AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SELMER MOBILITY GROUP AS økte med 148 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SELMER CAPITAL AS økte med 65,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CAS HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (863 582 kr) pluss årsresultatet 2024 (92,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (90,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CAS HOLDING AS økte med 28 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i CAS HOLDING AS steg fra 68 995 kr i 2023 til 95,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAS HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i JAKT & FISKE HOLDCO AS i 2024.
- TYCOON HOLDING AS delte anslagsvis ut 47 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (91,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (45,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TYCOON HOLDING AS økte med 28 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TYCOON HOLDING AS steg fra 82 320 kr i 2023 til 95,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TYCOON HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i JAKT & FISKE HOLDCO AS i 2024.
- SELMER INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SELMER INVEST AS økte med 2,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SELMER INVEST AS steg fra 1,7 mill. kr i 2023 til 8,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Selmers Stiftelse
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.