Anslag · inntektsår 2025
Bentsrudveien 19 AS
Org.nr. 976561236 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Bentsrudveien 19 AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 10 807 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bentsrudveien 19 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 23,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, så avkastningen er 41,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bentsrudveien 19 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 50 637 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 78 761 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 19 161 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bentsrudveien 19 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 50 637 kr. Bankinnskuddene falt med 86 942 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 25,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (63 087 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 37 952 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 39 215 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bentsrudveien 19 AS?
Bentsrudveien 19 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Lok Gruppen AS → Wivestad Gruppen AS), Personlig eier B (25 % gjennom Lok Gruppen AS → CLM Holding AS) og Personlig eier C (25 % gjennom Lok Gruppen AS → Sjo Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bentsrudveien 19 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lok Gruppen AS → Wivestad Gruppen AS | 50 % | 2,8 mill. kr | 10 807 kr |
| Personlig eier B gjennom Lok Gruppen AS → CLM Holding AS | 25 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Lok Gruppen AS → Sjo Holding AS | 25 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 10 807 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 39 215 kr
Hendelser i eierkjeden
- BENTSRUDVEIEN 19 AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,9 mill. kr).
- WIVESTAD GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 8,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (34,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,3 mill. kr).
- WIVESTAD GRUPPEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i K&S BEAUTY AS i 2025.
- SJO HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,8 mill. kr).
- BENTSRUDVEIEN 19 AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,9 mill. kr).
- WIVESTAD GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 6,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (34,3 mill. kr).
- CLM HOLDING AS delte anslagsvis ut 994 999 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,5 mill. kr).
- Finansinntektene i CLM HOLDING AS steg fra 25 511 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SJO HOLDING AS steg fra 1 286 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.