Anslag · inntektsår 2025
Møller Synergi AS
Org.nr. 974784556 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Oslo
Aksjene i Møller Synergi AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Møller Synergi AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 55,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,33 % av den samme verdien, så avkastningen er 169 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Møller Synergi AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 175 793 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 23 978 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 66 520 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Møller Synergi AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 175 793 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 98,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (19 810 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 11 071 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 12 314 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Møller Synergi AS?
Møller Synergi AS eies til slutt av Personlig eier A (13,7 % gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Personlig eier B (13,2 % gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS og Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS), Personlig eier C (9,2 % gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Møller Synergi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 13,7 % | 409 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 13,2 % | 395 796 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 9,2 % | 275 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 9,2 % | 275 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,5 % | 223 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 6,6 % | 196 107 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 6,6 % | 196 107 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 6,4 % | 190 698 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Gawain AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Gawain AS | 6,4 % | 190 698 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 6,4 % | 190 698 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 6,3 % | 189 006 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 6,3 % | 189 006 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Møller Mobility Group AS | 0,4 % | 11 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Zoya AS | 0,3 % | 9 945 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 12 314 kr
Hendelser i eierkjeden
- MØLLER SYNERGI AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−19,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−19,3 mill. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP AS delte anslagsvis ut 1,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (994 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i FEM AS økte med 873,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NORAVIND HOLDING AS økte med 873,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MØLLER MOBILITY GROUP MI AS delte anslagsvis ut 41,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (41,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- MØLLER SYNERGI AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−19,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−19,3 mill. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP AS delte anslagsvis ut 809 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,2 mrd. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP MI AS delte anslagsvis ut 22,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr).
- NETROM AS delte anslagsvis ut 222,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (941,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (160,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (879,2 mill. kr).
- NETROM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDRE RINGERIKE GÅRD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i PINJONG AS falt med 71,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.