Anslag · inntektsår 2025
Lumic AS
Org.nr. 974481308 · AS · Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Øygarden
Aksjene i Lumic AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 502 772 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Lumic AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −7,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (3,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 313 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lumic AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 7,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 655 589 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lumic AS?
Lumic AS eies til slutt av Ew Group GMBH (51 % gjennom Blue Future Holding AS), Personlig eier A (18,6 % gjennom I Strømme & Co AS og Lustrøm AS), Personlig eier B (16,5 % gjennom I Strømme & Co AS), Personlig eier C (10,9 % gjennom Staak AS) og Personlig eier D (3 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lumic AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ew Group GMBH gjennom Blue Future Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 51 % | 256 414 kr | – |
| Personlig eier A gjennom I Strømme & Co AS; Lustrøm AS | 18,6 % | 93 713 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom I Strømme & Co AS | 16,5 % | 82 827 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Staak AS | 10,9 % | 54 857 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3 % | 14 961 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 628 465 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 502 772 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i LUMIC AS økte med 3,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Bankinnskuddet i LUMIC AS økte med 2,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 1,6 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Antall aksjer i LUMIC AS økte fra 247 til 247 000 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- LUMIC AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SALMONBAY FISH-HEALTH HOLDINGS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BLUE FUTURE HOLDING AS økte med 375,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i I STRØMME & CO AS steg fra 63 981 kr i 2024 til 13,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STAAK AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−319 786 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,3 mill. kr).
- Finansinntektene i STAAK AS steg fra 2 207 kr i 2024 til 5,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LUSTRØM AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−67 950 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mill. kr).
- Finansinntektene i LUSTRØM AS steg fra 9 899 kr i 2024 til 5,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- I STRØMME & CO AS gikk fra 72,5 % til 50,2 % av aksjene i LUMIC AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i BLUE FUTURE HOLDING AS økte med 187,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BLUE FUTURE HOLDING AS gikk fra 3,8 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC SAPPHIRE ASA i 2024.
- I STRØMME & CO AS gikk fra 72,5 % til 50,2 % av aksjene i LUMIC AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Salmonbay Fish-Health Holdings AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.