Anslag · inntektsår 2025
Cic Event Congress AS
Org.nr. 974411059 · AS · Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet · Oslo
Aksjene i Cic Event Congress AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 26 112 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Cic Event Congress AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 48,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Cic Event Congress AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 6,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 133 683 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Cic Event Congress AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 132 304 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 103 071 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 82 240 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Cic Event Congress AS?
Cic Event Congress AS eies til slutt av Personlig eier A (24,4 % gjennom Familiekompaniet Vinderen AS), Personlig eier B (24,4 % gjennom Familiekompaniet Vinderen AS), Personlig eier C (23,9 % gjennom Familiekompaniet Vinderen AS), Personlig eier D (23,9 % gjennom Familiekompaniet Vinderen AS) og Personlig eier E (3,3 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Cic Event Congress AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Familiekompaniet Vinderen AS | 24,4 % | 2,4 mill. kr | 6 769 kr |
| Personlig eier B gjennom Familiekompaniet Vinderen AS | 24,4 % | 2,4 mill. kr | 6 769 kr |
| Personlig eier C gjennom Familiekompaniet Vinderen AS | 23,9 % | 2,4 mill. kr | 6 287 kr |
| Personlig eier D gjennom Familiekompaniet Vinderen AS | 23,9 % | 2,4 mill. kr | 6 287 kr |
| Personlig eier E | 3,3 % | 332 800 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 26 112 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 82 240 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.