Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Gamleveien Lura AS

Org.nr. 974410737 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stavanger

Aksjene i Gamleveien Lura AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 399 807 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Gamleveien Lura AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 16 664 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Gamleveien Lura AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 16 664 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 373 654 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Gamleveien Lura AS?

Gamleveien Lura AS eies til slutt av Personlig eier A (10 % gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier C (9,1 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gamleveien Lura AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS10 %40 131 kr0 kr
Personlig eier B gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS9,9 %39 481 kr0 kr
Personlig eier C gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS9,1 %36 329 kr0 kr
Personlig eier D gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS8,7 %34 904 kr0 kr
Personlig eier E gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS7,9 %31 752 kr0 kr
Personlig eier F gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Bernt Helland AS6,1 %24 219 kr0 kr
Personlig eier G gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 1 AS5,9 %23 744 kr0 kr
Personlig eier H gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 2 AS5,9 %23 744 kr0 kr
Personlig eier I gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 3 AS5,9 %23 744 kr0 kr
Personlig eier J gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Helland Investering AS5,9 %23 507 kr0 kr
Personlig eier K gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Libeto AS5,9 %23 507 kr0 kr
Personlig eier L gjennom K2 Bolig AS → Thelon AS5 %20 066 kr0 kr
Personlig eier M gjennom K2 Bolig AS → Brekke Investering AS4 %15 802 kr0 kr
Personlig eier N gjennom K2 Bolig AS → Jes Invest AS1,6 %6 421 kr0 kr
Personlig eier O gjennom K2 Bolig AS → Nieblok Invest AS1,4 %5 738 kr0 kr
Verdigrunnlag
499 759 kr
Formuesverdi (80 %)
399 807 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • BERGTOR INVESTERING AS delte anslagsvis ut 63 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (63 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (50,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (50,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i BERGTOR INVESTERING AS falt med 33,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i BERGTOR INVESTERING AS steg fra 16,6 mill. kr i 2024 til 61 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • BERGTOR INVESTERING AS gikk fra 21,5 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • CATOR AS delte anslagsvis ut 35,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,5 mill. kr).
  • CATOR AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • Finansinntektene i MJØLNER INVEST AS steg fra 10,1 mill. kr i 2024 til 42,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,6 mill. kr).
  • HELLAND AS gikk fra 17,9 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • NORDR NORGE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLEVEIEN LURA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • CATOR AS gikk fra 20,2 % til 10,2 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2024.
  • MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (166,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr).
  • HELLAND AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (78,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (79,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (128 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.