Anslag · inntektsår 2025
Hymas AS
Org.nr. 974332914 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Ringsaker
Aksjene i Hymas AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 74 416 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hymas AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen opp med 0 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 74 416 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hymas AS?
Hymas AS eies til slutt av Personlig eier A (55,6 % gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Multimax AS), Personlig eier B (16,9 % gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Rundingen AS), Personlig eier C (7,4 % gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Gem AS), Personlig eier D (5,6 % gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Norsemeter AS → Investor Corporate AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Korn og Jord Ousdal AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hymas AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Multimax AS | 55,6 % | 41 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Rundingen AS | 16,9 % | 12 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Gem AS | 7,4 % | 5 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Norsemeter AS → Investor Corporate AS | 5,6 % | 4 134 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Korn og Jord Ousdal AS | 4,2 % | 3 101 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Korn og Jord Ousdal AS | 4,2 % | 3 101 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Rundingen AS | 1,7 % | 1 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Invest Corporate AS | 1,5 % | 1 096 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Navio AS | 1,2 % | 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Navio AS | 0,6 % | 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Navio AS | 0,6 % | 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Invest Corporate AS | 0,2 % | 175 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Invest Corporate AS → Seaborn Holding AS | 0,2 % | 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Invest Corporate AS → Seaborn Holding AS | 0,2 % | 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hymax AS → Ultimax Holding AS → Vika Detalj AS → Invest Corporate AS → Seaborn Holding AS | 0,2 % | 150 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 93 020 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 74 416 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HYMAX AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (29,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (29,6 mill. kr).
- Bankinnskuddet i KORN OG JORD OUSDAL AS økte med 4,8 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 7,6 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i KORN OG JORD OUSDAL AS økte med 3,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.