Anslag · inntektsår 2025
SLM Revisjon AS
Org.nr. 972412112 · AS · Revisjon · Lillestrøm
Aksjene i SLM Revisjon AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener SLM Revisjon AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 132,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,44 % av den samme verdien, så avkastningen er 304,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i SLM Revisjon AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 389 516 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 39 176 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med SLM Revisjon AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 389 516 kr. Bankinnskuddene økte med 4,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 6,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 186,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (33 801 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13 049 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 21 011 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier SLM Revisjon AS?
SLM Revisjon AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom HRS AS), Personlig eier B (20 % gjennom Maol AS), Personlig eier C (20 % gjennom RWR AS), Personlig eier D (20 % gjennom Skigarden AS) og Personlig eier E (20 % gjennom TPH Consulting AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SLM Revisjon AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom HRS AS | 20 % | 772 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Maol AS | 20 % | 772 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom RWR AS | 20 % | 772 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Skigarden AS | 20 % | 772 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom TPH Consulting AS | 20 % | 772 213 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 011 kr
Hendelser i eierkjeden
- SLM REVISJON AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- VOLLA INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SLM REVISJON AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HRS AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 287 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11 661 kr).
- MAOL AS delte anslagsvis ut 925 570 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (984 123 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
- RWR AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3 709 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (161 431 kr).
- SLM REVISJON AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,5 mill. kr).
- HRS AS delte anslagsvis ut 985 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8 819 kr) pluss årsresultatet 2024 (988 468 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12 287 kr).
- RWR AS delte anslagsvis ut 985 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (253 kr) pluss årsresultatet 2024 (988 456 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3 709 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.