Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Intakt Bilskade Mo i Rana AS

Org.nr. 971644915 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Rana

Aksjene i Intakt Bilskade Mo i Rana AS gir de 54 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Intakt Bilskade Mo i Rana AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 11,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,25 % av den samme verdien, så avkastningen er 44,3 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Mo i Rana AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 41 676 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Mo i Rana AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 135,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (13 092 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 723 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 138 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Intakt Bilskade Mo i Rana AS?

Intakt Bilskade Mo i Rana AS eies til slutt av Personlig eier A (7,5 % gjennom SH Gruppen Holding AS → Steinkjer Bil Holding AS → Laginvest AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom SH Gruppen Holding AS → Steinkjer Bil Holding AS → Laginvest AS), Personlig eier C (6,5 % gjennom Intakt Nord AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Nordvik Gruppen AS) og Personlig eier E (6,4 % gjennom Nordvik Gruppen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Mo i Rana AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom SH Gruppen Holding AS → Steinkjer Bil Holding AS → Laginvest AS7,5 %192 457 kr0 kr
Personlig eier B gjennom SH Gruppen Holding AS → Steinkjer Bil Holding AS → Laginvest AS7,5 %192 457 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Intakt Nord AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS6,5 %167 281 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Nordvik Gruppen AS6,4 %164 925 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Nordvik Gruppen AS6,4 %164 925 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Nordvik Gruppen AS6,4 %164 925 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Intakt Nord AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS5,5 %142 494 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Intakt Nord AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS4,2 %108 913 kr0 kr
Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Nord AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA4 %104 177 kr–
Personlig eier I gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS2,5 %65 517 kr0 kr
Personlig eier J gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS2,5 %65 517 kr0 kr
Personlig eier K gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS2,4 %61 423 kr0 kr
Personlig eier L gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS2,4 %61 423 kr0 kr
Personlig eier M gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS1,6 %40 948 kr0 kr
Personlig eier N gjennom SH Gruppen Holding AS → Høylandet Auto Holding AS1,6 %40 948 kr0 kr
Verdigrunnlag
3,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,6 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
8 138 kr

Hendelser i eierkjeden

  • INTAKT BILSKADE MO I RANA AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MO I RANA AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i INTAKT NORD AS økte med 6,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i SH GRUPPEN HOLDING AS økte med 8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • NORDVIK GRUPPEN AS gikk fra 25 % til 20 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MO I RANA AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
  • MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
  • INTAKT BILSKADE MO I RANA AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (522 584 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr).
  • M NORDVIK AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MO I RANA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • RAMSENGS AUTO AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MO I RANA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.