Anslag · inntektsår 2025
Tysse Fabrikkutsalg AS
Org.nr. 971186003 · AS · Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · Samnanger
Aksjene i Tysse Fabrikkutsalg AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 581 116 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Tysse Fabrikkutsalg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 289 006 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tysse Fabrikkutsalg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 289 006 kr. Bankinnskuddene økte med 40 508 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 343 009 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tysse Fabrikkutsalg AS?
Tysse Fabrikkutsalg AS eies til slutt av Personlig eier A (15,7 % gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker), Personlig eier B (14,8 % gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker), Einar Bruviks Legat Sti (12,5 % gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker), Personlig eier C (8,5 % gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker) og Personlig eier D (6,8 % gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tysse Fabrikkutsalg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 15,7 % | 91 235 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 14,8 % | 85 715 kr | 0 kr |
| Einar Bruviks Legat Sti gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 12,5 % | 72 640 kr | – |
| Personlig eier C gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 8,5 % | 49 395 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 6,8 % | 39 225 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 6 % | 34 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 5,2 % | 30 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 5,1 % | 29 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 5,1 % | 29 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 4,3 % | 24 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 4,3 % | 24 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 4,3 % | 24 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 3,8 % | 21 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom AS Safa-Samnanger Fabrikker | 3,8 % | 21 792 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 726 395 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 581 116 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- AS SAFA-SAMNANGER FABRIKKER delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Einar Bruviks Legat Sti
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.