Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Rauland Turist AS

Org.nr. 971160004 · AS · Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper · Vinje

Aksjene i Rauland Turist AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 721 418 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Rauland Turist AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 26 674 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Rauland Turist AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 26 674 kr. Bankinnskuddene falt med 898 944 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 757 054 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Rauland Turist AS?

Rauland Turist AS eies til slutt av Personlig eier A (57,1 % gjennom Rauland Skisenter AS → Vierli Eigedom AS og Vierli Eigedom AS og direkte), Personlig eier B (11,2 % gjennom Heishusvegen AS → Holding Kristian AS), Personlig eier C (6,2 % gjennom Rauland Invest AS → Nicco Holding AS), Rehabiliteringssenteret Air AS (2,4 %) og Idrettslaget Dyre Vaa (2,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rauland Turist AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Rauland Skisenter AS → Vierli Eigedom AS; Vierli Eigedom AS; direkte57,1 %411 612 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Heishusvegen AS → Holding Kristian AS11,2 %80 743 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Rauland Invest AS → Nicco Holding AS6,2 %44 759 kr0 kr
Rehabiliteringssenteret Air AS2,4 %17 553 kr–
Idrettslaget Dyre Vaa2,2 %15 797 kr–
Vinje Kommune gjennom Raulandsakademiet AS Norsk Senter for Folkekultur; Fjellvåken AS2,1 %15 038 kr–
Personlig eier D1,9 %14 042 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Rauland Handelshus AS → Trygve Løvås AS1,8 %12 638 kr0 kr
Personlig eier F1,2 %8 776 kr0 kr
Personlig eier G0,7 %5 266 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Rauland Eiendom AS → Nerheim Holding AS0,6 %4 037 kr0 kr
DNT Telemark gjennom Fjellvåken AS; direkte0,6 %4 025 kr–
Personlig eier I gjennom Rauland Servicenter AS0,5 %3 511 kr0 kr
Personlig eier J0,5 %3 511 kr0 kr
Næringsfondet for Tinn Kommune Sti gjennom Fjellvåken AS0,4 %2 773 kr–
Verdigrunnlag
901 772 kr
Formuesverdi (80 %)
721 418 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • NICCO HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i TORGGATA 7 EIENDOM AS i 2025.
  • NICCO HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i SØNDRE BJØRNTVEDT UTVIKLING AS i 2025.
  • NICCO HOLDING AS gikk fra 8,1 % til 0 % av aksjene i LA BODEGA SKIEN AS i 2025.
  • CAMP VIERLI AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RAULAND TURIST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • RAULANDSFJELL AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i RAULAND TURIST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MALENE GUNDLACH AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i RAULAND TURIST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • RAULAND SKISENTER AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,2 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i HEISHUSVEGEN AS økte med 3,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i NICCO HOLDING AS steg fra 27 704 kr i 2023 til 4,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • NICCO HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 16,7 % av aksjene i HOLTARSTAULEN AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i HEISHUSVEGEN AS økte med 1,5 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.