Anslag · inntektsår 2025
Neverdal Senter AS
Org.nr. 971060417 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Meløy
Aksjene i Neverdal Senter AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 302 658 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Neverdal Senter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 54 607 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Neverdal Senter AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 54 607 kr. Bankinnskuddene falt med 239 815 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 77 556 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 298 434 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Neverdal Senter AS?
Neverdal Senter AS eies til slutt av Neverdal Krets Velforening (60,9 %), Personlig eier A (2,5 %), Personlig eier B (2,5 %), Personlig eier C (1,6 %) og Personlig eier D (1,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Neverdal Senter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Neverdal Krets Velforening | 60,9 % | 184 243 kr | – |
| Personlig eier A | 2,5 % | 7 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 2,5 % | 7 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 1,6 % | 4 918 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 1,4 % | 4 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 1,3 % | 3 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,3 % | 3 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,3 % | 3 783 kr | 0 kr |
| Neverdal Ungdoms og Idrettslag | 1,3 % | 3 783 kr | – |
| Personlig eier H | 0,8 % | 2 270 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,8 % | 2 270 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,8 % | 2 270 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,8 % | 2 270 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,8 % | 2 270 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,6 % | 1 892 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 378 323 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 302 658 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ADELE NEVERDAL gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i NEVERDAL SENTER AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.