Anslag · inntektsår 2025
Murmester Ketil Hansen AS
Org.nr. 969026422 · AS · Murerarbeid · Steinkjer
Aksjene i Murmester Ketil Hansen AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Murmester Ketil Hansen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 43,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,24 % av den samme verdien, så avkastningen er 180,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Murmester Ketil Hansen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 331 291 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 915 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Murmester Ketil Hansen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 331 291 kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 112,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (12 244 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 7 611 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Murmester Ketil Hansen AS?
Murmester Ketil Hansen AS eies til slutt av Personlig eier A (43,5 % gjennom Og Holding AS), Personlig eier B (13 % gjennom Tromar Holding AS), Personlig eier C (13 % gjennom Tromar Holding AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom Hansen Holding AS) og Personlig eier E (8,7 % gjennom Hansen Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Murmester Ketil Hansen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Og Holding AS | 43,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tromar Holding AS | 13 % | 328 845 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tromar Holding AS | 13 % | 328 845 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hansen Holding AS | 8,7 % | 219 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hansen Holding AS | 8,7 % | 219 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 8,7 % | 219 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,3 % | 109 615 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 611 kr
Hendelser i eierkjeden
- MURMESTER KETIL HANSEN AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (310 244 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,9 mill. kr).
- ANDERS VÅSET gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i MURMESTER KETIL HANSEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TROMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (379 251 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (349 238 kr).
- MURMESTER KETIL HANSEN AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr).
- HANSEN HOLDING AS gikk fra 34,8 % til 17,4 % av aksjene i MURMESTER KETIL HANSEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TROMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 500 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (383 280 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- HANSEN HOLDING AS gikk fra 34,8 % til 17,4 % av aksjene i MURMESTER KETIL HANSEN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.