Anslag · inntektsår 2025
Industriveien 31 AS
Org.nr. 968517694 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Industriveien 31 AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Industriveien 31 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,1 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Industriveien 31 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 618 395 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7 101 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Industriveien 31 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 618 395 kr. Bankinnskuddene falt med 4,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 3 932 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2 444 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Industriveien 31 AS?
Industriveien 31 AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 % gjennom Industriveien 31 Holding AS → Mort1 Lars1 Holding AS), Personlig eier B (33,3 % gjennom Industriveien 31 Holding AS → Rognmo Holding AS), Personlig eier C (26,7 % gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS), Personlig eier D (3,3 % gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS → Aisee Holding AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS → Eskils Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Industriveien 31 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Industriveien 31 Holding AS → Mort1 Lars1 Holding AS | 33,3 % | 668 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Industriveien 31 Holding AS → Rognmo Holding AS | 33,3 % | 668 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS | 26,7 % | 534 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS → Aisee Holding AS | 3,3 % | 66 814 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Industriveien 31 Holding AS → Arnstein's Eiendomsservice AS → Eskils Holding AS | 3,3 % | 66 814 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 444 kr
Hendelser i eierkjeden
- ARNSTEIN'S EIENDOMSSERVICE AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i ÅRVOLLVEIEN HOLDING AS i 2025.
- MORT1 LARS1 HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,7 mill. kr).
- ARNSTEIN'S EIENDOMSSERVICE AS gikk fra 34 % til 32 % av aksjene i TAS ENTREPRENØR AS i 2024.
- ARNSTEIN'S EIENDOMSSERVICE AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i UTSIKT UTVIKLING AS i 2024.
- MORT1 LARS1 HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr).
- Finansinntektene i MORT1 LARS1 HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 1,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ROGNMO HOLDING AS steg fra 15 529 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ROGNMO HOLDING AS gikk fra 34 % til 32 % av aksjene i TAS ENTREPRENØR AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.