Anslag · inntektsår 2025
Tordivel AS
Org.nr. 966813946 · AS · Utgivelse av annen programvare · Oslo
Aksjene i Tordivel AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 13 143 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tordivel AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Tordivel AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 261 218 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tordivel AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 744 494 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (195 302 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 121 410 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 121 400 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tordivel AS?
Tordivel AS eies til slutt av Thor Vollset (19,3 %), Lars Øberg (15,5 % gjennom Loc AS), Helge Jordfald (8,2 %), Syver Brattested (6,5 %) og Ole Christian Gulli (5,9 % gjennom Styre & Stell AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tordivel AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Thor Vollset. Eier også aksjer i Mad Software AS (0,01 %) | 19,3 % | 2,7 mill. kr | 9 264 kr |
| Lars Øberg gjennom Loc AS. Eier også aksjer i Spar Kapital Investor AS (0,94 %) | 15,5 % | 2,1 mill. kr | 3 879 kr |
| Helge Jordfald | 8,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Syver Brattested | 6,5 % | 898 376 kr | 0 kr |
| Ole Christian Gulli gjennom Styre & Stell AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 5,9 % | 817 766 kr | 0 kr |
| Arne Sommerfelt. Eier også aksjer i Burrfix AS (100 %), Kleon Solutions AS (0,52 %) | 5,2 % | 721 414 kr | 0 kr |
| Morten Alois Lager gjennom Sportskameratene AS → City Holding AS | 3,8 % | 521 705 kr | 0 kr |
| Rune Sandbæk gjennom Sportskameratene AS → Sandsolo Holding AS. Eier også aksjer i Strongpoint ASA (0,02 %), Pexip Holding ASA (0,02 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %), Lionero AS (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 3,8 % | 521 705 kr | 0 kr |
| Olav Johan Horgen | 3,5 % | 490 403 kr | 0 kr |
| Torleif Ringsaker | 3,2 % | 441 988 kr | 0 kr |
| Dagrun Melkild | 3,1 % | 432 911 kr | 0 kr |
| Thomas Waadeland | 2,8 % | 385 436 kr | 0 kr |
| Roar Larsen. Eier også aksjer i Promo Wear Nordic AS (100 %), Philly Shipyard AS (0,16 %), Tydal Ski AS (0,03 %), Odfjell SE (0,02 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,6 % | 361 229 kr | 0 kr |
| Ole Petter Gulli gjennom Styre & Stell AS. Eier også aksjer i 12 Years Agency AS (100 %) | 2,3 % | 314 525 kr | 0 kr |
| Kai Erik Nylund. Eier også aksjer i Pci Biotech Holding ASA (0,07 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,7 % | 229 968 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 121 400 kr
Hendelser i eierkjeden
- LOC AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,4 mill. kr).
- LOC AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i EDISYS CONSULTING AS i 2025.
- LOC AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i JØLSTAD EIENDOM AS i 2025.
- LOC AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i JØLSTAD BEGRAVELSESBYRÅ AS i 2025.
- LOC AS gikk fra 6 % til 2,9 % av aksjene i METRONOR HOLDING AS i 2025.
- STYRE & STELL AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25,8 mill. kr).
- STYRE & STELL AS gikk fra 10,4 % til 0 % av aksjene i JØLSTAD EIENDOM AS i 2025.
- STYRE & STELL AS gikk fra 10,4 % til 0 % av aksjene i JØLSTAD BEGRAVELSESBYRÅ AS i 2025.
- SPORTSKAMERATENE AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (247,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−228 603 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (227,6 mill. kr).
- SPORTSKAMERATENE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORTSMAGASINET RYKKINN AS i 2025.
- Finansinntektene i CITY HOLDING AS steg fra 402 342 kr i 2024 til 10,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SANDSOLO HOLDING AS steg fra 2,9 mill. kr i 2024 til 24,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FJELLSETER AS delte anslagsvis ut 21 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−17 335 kr) pluss årsresultatet 2025 (38 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17 mill. kr).
- FJELLSETER AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i APRIIL MVH AS i 2025.
- FJELLSETER UTVIKLING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i TORDIVEL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CITY HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (69,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (58 mill. kr).
- CITY HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SPORTSMAGASINET AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.