Anslag · inntektsår 2025
PV Arkitekter AS
Org.nr. 966540249 · AS · Arkitektvirksomhet · Larvik
Aksjene i PV Arkitekter AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener PV Arkitekter AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 78,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,18 % av den samme verdien, så avkastningen er 422,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i PV Arkitekter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 281 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 688 906 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med PV Arkitekter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 907 773 kr. Det er i snitt tatt ut 1,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 147,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (8 496 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 12 349 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 5 281 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier PV Arkitekter AS?
PV Arkitekter AS eies til slutt av Personlig eier A (16 % gjennom KLT Holding AS), Personlig eier B (15 % gjennom Afbj Holding AS), Personlig eier C (10 %), Personlig eier D (10 %) og Personlig eier E (6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av PV Arkitekter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom KLT Holding AS | 16 % | 366 091 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Afbj Holding AS | 15 % | 343 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 10 % | 228 807 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 10 % | 228 807 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 6 % | 137 284 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 6 % | 137 284 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,5 % | 125 844 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 5 % | 114 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 5 % | 114 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 5 % | 114 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 5 % | 114 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom KLT Holding AS | 4 % | 91 523 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,5 % | 57 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2,5 % | 57 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 2,5 % | 57 202 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 281 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOVE ALLUM gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i PV ARKITEKTER AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KLT HOLDING AS delte anslagsvis ut 560 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (706 390 kr) pluss årsresultatet 2025 (497 474 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (643 864 kr).
- PV ARKITEKTER AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- PV ARKITEKTER AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i PV ARKITEKTER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PV ARKITEKTER AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i PV ARKITEKTER AS i 2024.
- KLT HOLDING AS delte anslagsvis ut 576 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (735 092 kr) pluss årsresultatet 2024 (547 298 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (706 390 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.