Anslag · inntektsår 2025
VVS-Miljø AS
Org.nr. 966509287 · AS · Rørleggerarbeid · Gol
Aksjene i VVS-Miljø AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener VVS-Miljø AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 30,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 43,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i VVS-Miljø AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 6,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 219 268 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med VVS-Miljø AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 369 259 kr. Det er i snitt tatt ut 1,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (216 480 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 134 525 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 134 564 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier VVS-Miljø AS?
VVS-Miljø AS eies til slutt av Mario Intressenter AB (43,4 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS), Svein Arild Flataker (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS), Runar Flataker (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS), Marius Klokkerud Rui (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS) og Saeed Simen Hozori (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av VVS-Miljø AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mario Intressenter AB gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 43,4 % | 6,6 mill. kr | – |
| Svein Arild Flataker gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS | 5,8 % | 888 129 kr | 0 kr |
| Runar Flataker gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS. Eier også aksjer i Salmon Evolution ASA (0,01 %), Rana Gruber AS (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %), Prosafe SE (under 0,01 %) | 5,8 % | 888 129 kr | 0 kr |
| Marius Klokkerud Rui gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS. Eier også aksjer i Lokotech Group AS (0,01 %) | 4,6 % | 695 154 kr | 0 kr |
| Saeed Simen Hozori gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS | 4,6 % | 695 154 kr | 0 kr |
| Lars Arne Kvarberg gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Kvarberg Holding AS | 4,3 % | 657 894 kr | 0 kr |
| Paal Bergsodden gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Paal Bergsodden Holding AS | 2,8 % | 420 661 kr | 0 kr |
| Steinar Haugstad gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Haugstad Holding AS. Eier også aksjer i Haugstad og Møllerplass Eiendom AS (20 %) | 2,4 % | 367 319 kr | 0 kr |
| Odd Ivar Flataker gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Flataker Invest AS. Eier også aksjer i Salmon Evolution ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 228 242 kr | 0 kr |
| Therese Flataker Aarsund gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Safija Holding AS | 1,5 % | 228 242 kr | 0 kr |
| Arvid Løberg gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Arlø AS. Eier også aksjer i Hoeggen Eiendom AS (1 %) | 1,5 % | 224 766 kr | 0 kr |
| Rune Rogne Olsen gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Rune Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Heggenes Flerbolig AS (50 %), Ambera Holding AS (0,02 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Rogaland Sparebank (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 1,2 % | 189 842 kr | 0 kr |
| Stein Rogne Olsen gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Stein Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Beito Barinvest AS (30 %), Beitostølen Barcraft AS (25,06 %) | 1,2 % | 189 842 kr | 0 kr |
| Vidar Rogne Olsen gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Vidar Olsen Holding AS. Eier også aksjer i Frost Utvikling AS (0,24 %), Ambera Holding AS (0,03 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 189 842 kr | 0 kr |
| Stig Schei gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Stig Schei AS | 1,2 % | 187 321 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 134 564 kr
Hendelser i eierkjeden
- VVS-MILJØ AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,1 mill. kr).
- HAUGSTAD HOLDING AS gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HØYNE HOLDING AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ØYNEBRÅTEN HOLDING AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BØKEN HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HESTHAGEN HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THOROT HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STAP HOLDING AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HALSTENSGÅRD HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RØVEN HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STRANDHEIM HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- T. L. NORDHAGEN INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i VVS-MILJØ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 10 mill. kr i 2024 til 31 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SVARTOKSEN HOLDING AS økte med 10,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VVS-MILJØ AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,9 mill. kr).
- SEMPER PARATUS AS delte anslagsvis ut 41,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (59,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMPER PARATUS AS steg fra 9 mill. kr i 2023 til 61,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VINDEREN BAD OG VÅTROM AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 97,5 % til 0 % av aksjene i VINDEREN RØR AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VINDEREN ELEKTRO AS i 2024.
- AKSA HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr).
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 471 004 kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SVARTOKSEN HOLDING AS steg fra 1 kr i 2023 til 9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.