Anslag · inntektsår 2025
Sharecat Solutions AS
Org.nr. 966000066 · AS · Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Bergen
Aksjene i Sharecat Solutions AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sharecat Solutions AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −41,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,62 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Sharecat Solutions AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 22,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 10,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 30,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 296 954 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 61 195 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sharecat Solutions AS?
Sharecat Solutions AS eies til slutt av Longship Fund Iii LP (81,7 % gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS), Personlig eier A (3,3 % gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Jager AS), Personlig eier B (3,3 % gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Pronstad Consulting AS), Rast Holding Limited (3 % gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS) og Personlig eier C (1,1 % gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sharecat Solutions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Longship Fund Iii LP gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 81,7 % | 6,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Jager AS | 3,3 % | 263 661 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Pronstad Consulting AS | 3,3 % | 263 661 kr | 0 kr |
| Rast Holding Limited gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3 % | 238 550 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS | 1,1 % | 86 113 kr | 0 kr |
| Begea Invest NUF gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 66 961 kr | – |
| Tusvik Invest NUF gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 66 961 kr | – |
| Varp Invest NUF gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS | 0,9 % | 66 961 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Intco Power AS | 0,7 % | 52 236 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Fenris Group AS | 0,5 % | 43 056 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Nordre Holding AS; Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Nordre Holding AS | 0,5 % | 42 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Nordre Holding AS; Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Nordre Holding AS | 0,5 % | 42 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Hijo Capital AS; Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Hijo Capital AS | 0,3 % | 21 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Topco AS → Hijo Capital AS; Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS → Hijo Capital AS | 0,3 % | 21 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Star Information Systems AS → Sis Bidco AS → Sis Midco AS → Sis Manco AS | 0,2 % | 17 223 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 61 195 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SHARECAT SOLUTIONS AS økte med 24,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SC FUND HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SHARECAT SOLUTIONS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SIS BIDCO AS økte med 19,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS MIDCO AS økte med 27 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS TOPCO AS økte med 19,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SIS MANCO AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SHARECAT SOLUTIONS AS økte med 8,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STAR INFORMATION SYSTEMS AS delte anslagsvis ut 11,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−181 116 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STAR INFORMATION SYSTEMS AS økte med 28,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SIS TOPCO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SIS MANCO AS i 2024.
- JAGER AS gikk fra 19,6 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Begea Invest NUF
- Eier: Tusvik Invest NUF
- Eier: Varp Invest NUF
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.