Anslag · inntektsår 2025
Malling & Co Drammen AS
Org.nr. 965788484 · AS · Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom · Drammen
Aksjene i Malling & Co Drammen AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malling & Co Drammen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 98,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,49 % av den samme verdien, så avkastningen er 203 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Malling & Co Drammen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 211 920 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 10,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 54 439 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 80 191 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Malling & Co Drammen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 211 920 kr. Bankinnskuddene økte med 3,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 475 kr. Det er i snitt tatt ut 5,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 122,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (44 168 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 26 679 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 27 455 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malling & Co Drammen AS?
Malling & Co Drammen AS eies til slutt av Anders Kristoffer Malling (13,7 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13,7 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13,7 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS), Petter Warloff Berger (11,6 % gjennom Malling & Co Markets AS → Limano AS og Limano AS) og Anders Berggren (5,5 % gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malling & Co Drammen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anders Kristoffer Malling gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13,7 % | 618 948 kr | 0 kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13,7 % | 618 948 kr | 0 kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 13,7 % | 618 948 kr | 0 kr |
| Petter Warloff Berger gjennom Malling & Co Markets AS → Limano AS; Limano AS. Eier også aksjer i AS Bråtabakken Bensin & Service (80 %), Oncoinvent ASA (under 0,01 %) | 11,6 % | 521 289 kr | 0 kr |
| Anders Berggren gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,5 % | 247 579 kr | 0 kr |
| Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS; Malling & Co Markets AS → Kadi Invest AS | 5,3 % | 238 737 kr | 0 kr |
| Sverre Broder Lund gjennom Broder Holding AS. Eier også aksjer i Axactor ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 5 % | 225 276 kr | 0 kr |
| Paul-Andre Høstmælingen Lefranc gjennom Mazet Invest AS. Eier også aksjer i Ebh Invest AS (30,29 %) | 4 % | 180 221 kr | 0 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 2,7 % | 123 790 kr | 0 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Malling & Co Markets AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 2,7 % | 123 790 kr | 0 kr |
| Sondre Turvoll Fossli gjennom Sofo Eiendom AS. Eier også aksjer i Kvidul AS (0,03 %), Greenstat AS (0,01 %), Norquant AS (under 0,01 %) | 2,5 % | 112 625 kr | 0 kr |
| Thomas Mowinckel Frogner gjennom Malling & Co Markets AS. Eier også aksjer i Malling & Co Leietakerrådgivning AS (7 %) | 2,4 % | 106 105 kr | 0 kr |
| Håkon Ragnar Tanberg gjennom Malling & Co Markets AS → Tanberg AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %) | 2 % | 88 421 kr | 0 kr |
| Tore Christian Haukland gjennom Malling & Co Markets AS → TCH Invest AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %) | 2 % | 88 421 kr | 0 kr |
| Haakon Ødegaard gjennom Malling & Co Markets AS. Eier også aksjer i Haod Holding AS (100 %) | 1,6 % | 70 737 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 27 455 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLING & CO DRAMMEN AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,9 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,4 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 80 % til 78,5 % av aksjene i MALLING & CO DRAMMEN AS i 2025.
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 77,5 % til 75 % av aksjene i MALLING & CO LEIETAKERRÅDGIVNING AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOMA INVEST AS falt med 4,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MALLING & CO DRAMMEN AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (31,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr).
- MALLING & CO MARKETS AS gikk fra 82 % til 80 % av aksjene i MALLING & CO DRAMMEN AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- ANDMA INVEST AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,1 mill. kr).
- MOMA INVEST AS delte anslagsvis ut 14,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.