Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Libasbruket AS

Org.nr. 965679197 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Øygarden

Aksjene i Libasbruket AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Libasbruket AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 55 673 kr. Bankinnskuddene økte med 41 989 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 640 000 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 992 523 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Libasbruket AS?

Libasbruket AS eies til slutt av Personlig eier A (30,7 % gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Solan Holding AS og Liegruppen AS → Solan Holding AS), Personlig eier B (23,9 % gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Gulli AS), Personlig eier C (23,9 % gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Innovation P-W AS), Personlig eier D (11,8 % gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Larstein Ii AS og Liegruppen AS) og Personlig eier E (9,6 % gjennom Liegruppen AS → Sego AS og Liegruppen AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Libasbruket AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Solan Holding AS; Liegruppen AS → Solan Holding AS30,7 %325 281 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Gulli AS23,9 %253 151 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Innovation P-W AS23,9 %253 151 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Liegruppen AS → Larstein AS → Larstein Ii AS; Liegruppen AS11,8 %124 675 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Liegruppen AS → Sego AS; Liegruppen AS9,6 %101 936 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,1 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • LARSTEIN AS delte anslagsvis ut 102,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (141,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−242 535 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,9 mill. kr).
  • LARSTEIN II AS delte anslagsvis ut 6,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (95,3 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i LARSTEIN II AS falt med 1,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i LARSTEIN II AS steg fra 324 983 kr i 2024 til 100,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LARSTEIN II AS gikk fra 50,1 % til 13 % av aksjene i LARSTEIN AS i 2025.
  • Finansinntektene i SEGO AS steg fra 246 472 kr i 2024 til 8,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LIEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 138,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (242,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (440 128 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (104,5 mill. kr).
  • LARSTEIN AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (56,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (89,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (141,4 mill. kr).
  • Finansinntektene i LARSTEIN AS steg fra 838 182 kr i 2023 til 87,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • GULLI AS delte anslagsvis ut 530 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (961 975 kr) pluss årsresultatet 2024 (521 101 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (953 075 kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.